Oznanila 6. 10. 2013 – 13. 10. 2013 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

V mesecu oktobru radi jemljemo v roke sveti rožni venec. V skrivnostih, ki jih molimo je povzeta cela Nova Zaveza. Radi se pridružite k molitvi v cerkvi in tudi doma vas naj molitev poveže v pravo skupnost bratov in sester. Dal sem vam predlog, da bi se nas ob nedeljah zbralo večje število pri kakšni družini in rad bi prišel med vas. Nocoj ob 18.30h ste vabljeni k Žerakovim-Petkovim v Zavrh. Molili bomo svetli del rožnega venca in prebrali iz sv. pisma Nove zaveze misel, ki govori o tej skrivnosti. Po vsaki skrivnosti bomo zapeli pesem z približno isto vsebimo. Po molitvi se zadržimo ob prijetnem klepetu. Za prihodnjo nedeljo pa mi še sporočite, če se boste kje zbrali. Z to lepo prakso bomo nadaljevali tudi v Adventu. Prihodnjo nedeljo pa bomo gostili upokojenega mariborskega škofa dr. Jožefa Smeja. Zjutraj bo spovedoval in imel pridigo. Ob 10h bo vodil somašavanje in nas bo nagovoril. Letos je namreč praznoval 30 letnico škofovske službe. Pri svoji visoki starosti je še tako čil in zdravih misli, da je prav, če mu bomo prisluhnili. Pridite v čimvečjem številu k sv. mašam. Verouk lepo teče po urniku. Vabim starše, ki še razmišljajo, ali bi dali svoje otroke k verouku ali ne, naj to kar pogumno storijo in naj pridejo, da se bomo pogovorili za katehezo njihovih otrok. Z gospo Herto sva odprta za vse. Zato sva tukaj. Letos moram pohvaliti veroukarje, da so solidni in ustvarjalni. Le k sv. maši še naj bolj pogosto prihajajo pa bo vse vredu. Iskreno se zahvaljujem za današnjo nabirko. Družino si vzemite naročniki. Nekaj je še Ognjišč za oktober.

Lep in blagoslovljen teden vam želim.

Vaš Milan, župnik