Oznanila 6. 1. 2019 – 13. 1. 2019 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Danes obhajamo praznik Sv. Treh Kraljev. Imenujejo se Modri, ker so iz ozvezdij odkrili, da se na zemlji dogaja nekaj velikega. Sledili so zvezdi in so res odkrili Zveličarja sveta. Iz narave se lahko naučimo veliko nas učijo Modri. Pravoslavni kristjani pa jutri obhajajo Božič, zaradi različnosti koledarja. Ta teden zopet nadaljujemo z veroučnimi srečanji za vse skupine. Nadaljeval bom z blagoslovom družin. Malo težje bo zaradi verouka in tudi zaradi terepij v Zdravilišču. Jutri, v torek in sredo bom nadaljeval po Klancu v smeri družine Žužek Pavla proti Miheljakovim, nato drugi del Klanca proti Bačičevim. Od četrtka naprej se bom nekaj časa mudil v zdravilišču-dopoldne, nato v veseljem nadaljeval  z blagoslovom. V soboto bom verjetno blagoslavljal že po Zavrhu. V nedeljo bom oznanil za naprej. Poravnavajte naročnino za verski tisk. Danes se vam iskreno zahvaljujem za prvonedeljsko nabirko. Ko bom končal z blagoslovi, vam bom posredoval statistiko verske prakse, kakor se je pokazala v številkah.

Obilni božji blagoslov vam želim.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Vstopili smo v Novo leto 2019. V tem mesecu ne bo delavniških sv. maš zaradi družinskega blagoslova v župniji Dobrna. Lahko poravnavate naročnino za Ognjišče. Do svečnice je čas. Vabimo tudi nove naročnike, da se priglasijo. Opažam, da zaradi vsesplošne razširjenosti mobitelov in interneta postajamo vse bolj nepismeni in ne znamo več brati in zaradi tega se tudi pogovarjati več ne znamo. Kdor ne bere, ga pobere pravi slovenski pregovor. Mohorjeve knjige so slovenski narod naučile pisati in brati, se sedaj tiskajo, kot same sebi namen, namesto, da bi šle med ljudi in jim širile duhovno obzorje. Komplet stane komaj 48€. Za rumeni tisk zmečemo letno nekaj sto evrov in ga nato zastonj vrnemo nazaj državi v obliki starega papirja. Danes lahko vzamete vodo v čast sv. trem kraljem.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Milan žpk