Oznanila 25. 11. – 2. 12. 2012 Leto B

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA – Oznanila

Danes in v tem tednu zaključujemo cerkveno leto. Cerkveno leto se ne pokriva z koledarskim letom, ki traja od 1.januarja do zadnjega decembra. Pač pa začenjamo cerkveno leto z prvo adventno nedeljo, ki se navadno začne v začetku decembra in se bo zopet zaključilo z praznikom Kristusa Kralja, ki je navadno zadnjo nedeljo v novembru.Poleg tega je cerkveno leto razdeljeno na  takoimenovana tri liturgična leta, ki se imenujejo A, B, in C.Tako v nedeljo začnemo liturgično leto C.Novo cerkveno leto  začnemo z svetim adventnim časom, ki traja štiri adventne nedelje in višek praznovanja je Sveta božična noč in praznovanje Jezusovega rojstva. Adventni čas krasi adventni venec z štirimi svečami, ki jih prižigamo vsako nedeljo po eno več. Prižiganje sveč pomeni, da se iz naših src umika tema in to temo napolnjuje z svetlobo prihajajoči Novorojeni Odrešenik.V nedeljo bomo pred sveto mašo slovesno blagoslovili adventni venec. Po deseti sveti maši pa ga bomo blagoslovili tudi na trgu pod cerkvijo, kjer ste ga pred leti že postavljali. Lepo vabljeni.Ta teden v torek je srečanje župnijskega pastoralnega sveta, ključarjev, članov Karitas in drugih v veroučni učilnici, da nadaljujemo z obdelavo gradiva ob letu vere in Nove evangelizacije.V sredo je Klic Dobrote. V petek po večerni maši vabljeni na srečanje vsi bralci božje besede, da se seznanimo z vsebino b. besede, ki jo bomo brali v adventnem času. Srečanje bo v novi veroučni učilnici.Bliža se miklavževanje zato prosim čimprej prijavite otroke za obdarovanje. V primeru lepega vremena se bomo podali na pot k sv. Miklavžu z lučkami kakor je bilo že objavljeno, če pa bo deževalo pa s prevoznimi sredstvi. V nedeljo bomo že vedeli kakšno bo vreme. Sredstva za elektronsko zvonjenje in bitje ure se lepo stekajo, za kar sem vam iskreno hvaležen.Iskrena hvala posameznikom in družinam za pomoč. Tudi za prvonedeljsko nabirko se iskreno priporočim.Reden verouk je za vse skupine. Ognjišče in Družina čakata na naročnike. Želim vam lep in blagoslovljen preostanek cerkvenega leta. Vaš župnik Milan