Oznanila 5. 7. 2020 – 12. 7. 2020 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo  vabljeni k svetim mašam. Razmere so se zopet spremenile. Zopet so obvezne maske v zaprtih prostorih in razkuževanje rok. Z današnjo večerno mašo začenjamo devetdnevnico v čast Svetemu Duhu, kot pripravo na sveto birmo v soboto. V torek nas bo obiskal g. škof dr. Stanislav Lipovšek in se bo srečal z birmanci, starši in botri. Bodimo zbrani v cerkvi ob 18.30h nato bomo nadaljevali s sveto mašo. V sredo ob 18h bo sveta spoved za birmanke, v četrtek ob 18h pa spoved za birmance. V petek bo g. Srečko na voljo za sveto spoved za starše, botre in ostale. Starši boste v tem tednu očistili cerkev  in okolico in dali cerkev tudi okrasiti. Če bodo razmere dopuščale v primeru lepega vremena, bomo sveto birmo opravili zunaj na severni strani cerkve. Ne bo potrebno imeti mask in ne razkuževanja rok. Če pa bo sveta maša in obred v cerkvi, se moramo strogo držati navodil. Fotograf bo že ob 9h na voljo za fotografiranje. Posnetke boste večinoma opravili v  cerkvi pri glavnem oltarju. Uraden fotograf je g. Klemen Langus in z njim boste vse uredili. Ognjišče je na voljo naročnikom.

Iskrena hvala za današnjo nabirko.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo pozdravljeni. Razmere so se zopet zaostrile. Zopet moramo uporabljati maske v zaprtih prostorih in si razkuževati roke. Maske si morate sami zagotoviti, razkužilo vas čaka tukaj. Ta teden smo še nabavili kurilno olje za kurilno sezono. Cisterna je sedaj polna. Bliža se lepa Joštova nedelja, ki bo letos 26. julija. Letos bo vse drugače, žal. Zato  sklicujem sestanek ŽPS IN KLJUČARJE  v stari sestavi v soboto ob 19h v župnišče, da se pogovorimo, kako bomo izvedli to praznovanje. Prosim za zanesljivo udeležbo. Ognjišče za julij je na voljo naročnikom.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Milan žpk