Oznanila 5. 5. 2013 – 12. 5. 2013 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

V četrtek obhajano slovesen praznik Gospodov Vnebohod. Štirideset dni se je  poveličani in vstali Gospod prikazoval apostolom, s svojim Vnebohodom pa je postal neviden njihovim očem. Obljubil jim je Svetega Duha in to obljubo je izpolnil na Binkošti. Zato bomo v petek začeli z devetdnevnico v čast Svetemu Duhu, saj danes 14 dni obhajamo Binkošti. Svetemu Duhu se bodo priporočali letošnji prvoobhajanci in birmanci, da bi se na prejem sv. zakramenta dobro pripravili. Šolska mladina, starši in ostali pa jih bomo pri tem podpirali z molitvijo. Nadaljujemo z šmarnično pobožnostjo. Nekaj osnovnošolcev redno obiskuje šmarnice in vsak dan dobijo eno sličico. Pridružite se nam še ostali veroukarji in starši. Ta teden nadaljujemo z rednim veroukom, tudi devetošolci v torek lepo vabljeni.

Prihodnjo nedeljo je za našo župnijo pomemben dan, saj gostimo dekanijske cerkvene pevske zbore. V naši župnijski cerkvi imajo Revijo. Vsak zbor se bo predstavil z dvema pesmima in nekaj jih bodo zapeli skupaj. Revija se bo pričela ob 16h. Prisrčno vabljeni, da prisluhnemo lepemu petju. Ob enem iskreno naprošam pridne ženske roke, če bodo kaj spekle, da bomo pevce in pevke lahko pogostili. Dobrodošla je tudi dobra kapljica iz teh logov. Nekaj vina in sokov pa bom tudi sam priskrbel. Bodimo dobri gostitelji in ponudimo tisto kar imamo najboljše. Stem promoviramo sebe in župnijo. Vidim, da se znate organizirati. Iskrena hvala za vse kar ste storili prejšnjo nedeljo in za naklonjenost, ki mi jo izkazujete. Naj vas dobri Bog obilno blagoslavlja.

Milan, vaš župnik