Oznanila 5. 4. 2020 – 12. 4. 2020 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k molitvi po družinah, da nevarnost KORONAVIRUSA čimprej mine. Da bom moral maševati v prazni cerkvi, tega nisem nikoli  pomislil; žalostno in vendar resnično. Danes blagoslavljam vaše zelenje in butare iz pred oltarja, pravtako blagoslavlja gospod nadškof in metropolit Alojzij Cvikl iz mariborske stolnice. Začenjamo VELIKI TEDEN. V svetem tridnevju bom maševal, na  Veliki četrtek ob 18h, obrede velikega petka bom opravil pravtako ob 18h, Velikonočno Vigilijo na Veliko soboto bom začel ob 19h. Ker se vsega tega dogajanja ne morete udeleževati v cerkvi, vas naprošam, da ob teh urah res molite doma. Na veliko soboto bom v župnijski cerkvi ob 16h  opravil blagoslov velikonočnih jedil. Ob tej uri tudi doma blagoslovite jedila z blagoslovljeno vodo. Blagoslov ognja in gobe letos odpade. Na VELIKO NOČ bomo ob 8h zjutraj zvonili z vsemi zvonovi in takrat tudi sedite za mizo k velikonočnemu zajterku. Sveto mašo na Veliko noč bom opravil ob 10h dopoldne. Obhajajmo praznike kar se da doživeto in poglobljeno, četudi spremljamo vse preko ekranov. Hvala Bogu, da imamo vsaj to možnost.

Bodimo  polni velikonočnega veselja.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Vabljeni k molitvi, da ta nevarnost bolezni čimprej mine in da začnemo normalno življenje. Začenjamo Veliki teden in pripravo na  Veliko Noč. Letos praznujemo v posebnih razmerah zaradi epidemije. Tudi to bo ena izkušnja več. Hvala Bogu, da nas podpirajo radio in televizija, ker pač vsega tega ne moremo spremljati v živo v svoji župnijski cerkvi. Tako bo danes blagoslov zelenja potekal na daljavo. Na veliki četrtek bom sam maševal v župnijski cerkvi na Dobrni ob 18h. Obrede velikega petka bom pravtako opravil ob 18h. Na veliko soboto odpade letos blagoslov ognja, pravtako blagoslov velikonočnih jedil v žup. cerkvi in tudi velikonočna vigilija. Tudi na Veliko Noč ne morem tukaj maševati. Kakor že sedaj nekaj nedelj spremljate svete maše po radiu in televiziji, tako bo tudi za letošnjo veliko noč. Ob 8h zjutraj na Veliko noč se bo zvonilo v vseh cerkvah po Sloveniji. Ob 8h zjutraj naj bi bil tudi velikonočni zajterk. Ob 10h dopoldne boste lahko spremljali  sveto mašo iz mariborske stolnice in bom tudi jaz maševal v žup. cerkvi na Dobrni. V Duhu bodimo med seboj povezani in molimo drug za drugega, da bi mogli ubežati temu virusu.

Bodimo polni velikonočnega veselja.

Milan žpk