Oznanila 5. 2. 2017 – 12. 2. 2017 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Do petka bo v zdravilišču eden od sobratov duhovnikov, zato bova popoldne skupaj somaševala in zato sem objavil dve sveti maši vsak dan do četrtka. Lepo vabljeni k sv. mašam. Verouk je ta teden samo v četrtek in petek. Danes se vam iskreno zahvaljujem za prvonedeljsko nabirko. Še sprejemamo naročnino  za verski tisk.

Naj vas vse spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

 V letu 2016 je bilo v župniji krščenih 6 otrok. Porok v župniji ni bilo. Bili sta dve zlati poroki. Pogrebov je bilo 5. Prvoobhajanci so bili v Velenju. Dva birmanca sta prejela sv. zakrament na Dobrni. Razdeljenih sv. obhajil je bilo 4500. Povprečna udeležba pri sv. maši se je gibala med 30 in 40 udeleženci. Od verskega tiska prejemate samo Ognjišče po župnijskem uradu deset prejemnikov. Vseh prihodkov se je steklo v žup. blagajno za 9123.08 evrov. Izdatkov je bilo za 6661.36 evrov. Na cerkveni blagajni oziroma na Delavski hranilnici je trenutno 7007.0 evrov. To so prostovoljni darovi vas župljani za obnovo notranjosti župnijske cerkve, kajti denar za obnovo Jožefovega oltarja je bil zagotovljen s strani vašega prejšnjega žpk. Tončeka. Letos nas čaka temeljita obnova notranjosti žup. cerkve. Večinoma ste že seznanjeni, vse pa bo sledilo v tedenskih oznanilih. Iskrena hvala vam dobrotniki, ki z veseljem prostovoljno darujete. Na lepo nedeljo se bomo veselili našega skupnega prizadevanja, ko bomo gledali lepoto notranjosti župnijske cerkve.