Oznanila 5. 11. 2023 – 12. 11. 2023 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE DOBRNA.

Otroci ponovno sedajo v šolske klopi in nadaljujemo z veroukom. Danes se zahvaljujem za vse darove in pridne roke. V soboto lepo vabljeni na Martinovanje pred Hotel Vita. Začelo se bo dogajati ob 13h. Sledil bo kulturni program z bogato ponudbo dobrot in pokušino mladega vina, ki ga bomo ob 15h krstili – blagoslovili. Nekateri se lahko pohvalimo z dobro letino, mnogi pa so tudi razočarani. Težavno  je bilo leto v vsakem oziru že od vsega začetka, vendar upanja ne smemo nikoli izgubiti. Morda pa smo tudi sami kje kaj zagrešili in zanemarili in ni bilo vsega krivo vreme. Kljub vsemu BOGU HVALA ZA VSE.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Prvonovemberski prazniki so za nami. Vreme nam je bilo naklonjeno. Danes pa je zahvalna nedelja, ko se lahko zahvalimo Bogu za vse darove in pridne roke. Za vse moramo biti hvaležni, četudi ni vse tako kot smo pričakovali. Od vsega začetka je bilo vreme težavno. Nekaj pa je še vseeno ostalo. Upanja ne smemo nikoli izgubiti. V soboto pa bo Martinovanje. Anton Martin Slomšek nam svetuje, da ga po pameti pijmo, da glave ne izgubimo. Ta teden ni objavljene nobene svete maše, razen v nedeljo, ko ste lepo vabljeni.

Milan žpk