Oznanila 5. 10. 2014 – 12. 10. 2014 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Ta teden začenjamo teden za življenje, ko bomo ob molitvi rožnega venca več molili za zdravje in srečo v naših družinah in za nova življenja, ki se rojevajo v teh družinah, da nobeden dejenček ne bi bil splavljen ali ko se že rodi, da ne bi bil umorjen, kot smo nedavno slišali po medijih. Naj bodo otroci, ki prihajajo na svet pričakovani in zaželjeni. Naj se otroci rojevajo v urejenih družinah. Verouk teče po ustaljenem redu, le šesti razred bo imel verouk ob ponedeljkih zjutraj ob 7.30h. To bo zanje še lažje, ker bodo spočiti. Morda bi starši prvega razreda razmišljali v tej smeri, da bi imeli veroučna srečanja za prvi razred ob ponedeljkih takoj po končanem šolskem pouku, ker po njih tako morate priti in bi se starši med seboj dogovorili, da bi nekaj staršev spremljalo otroke k verouku, ker morajo iti v spremstvu zaradi varnosti. Morda bi kakšen otrok lažje prišel k verouku kakor popoldne, ko jih morate še enkrat pripeljati nazaj. Z gospo Herto sva odprta za vse predloge. Mislim, da bi se tudi v šoli strinjali. Danes se vam iskreno zahvaljujem za prvonedeljsko nabirko. Družino in Ognjišče si vzemite naročniki.

Želim vam lep in blagoslovljen teden, ki je pred nami.

Vaš Milan, žpk