Oznanila 5. 1. 2014 – 12. 1. 2014 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Jutri je slovesen praznik Gospodovo razglašenje ali Sveti trije kralji. Vsebina praznika je v tem, da se Bog razodeva vsem ljudem brez razlike na barvo kože in jezik. Jezus je prišel na svet, da bi živel, trpel, umrl in vstal za vsa ljudstva na zemlji. Slovesno bomo blagoslovili vodo in jo solili. Radi jo vzemite in z vero in zaupanjem jo uporabljajte ob različnih priložnostih. Kljub temu, da bom vršil božični blagoslov po družinah, bomo nadaljevali z rednim veroukom za vse skupine. Danes bom še zaključilz blagoslovi v Vinski Gorici. Jutri pred in po verouku, bi se rad srečal z družinami v blokih, tam kjer me želijo sprejeti. V torek bi želel blagoslavljati v Klancu v smeri Polenekovih, v sredo iz doline Klanca proti Ramšakovim, v četrtek v smeri  Žužekovim-Oprčkalovim, v petek v smeri Bašičevim. V soboto zaradi pastoralnih obveznosti ne bom blagoslavljal. V nedeljo bom obiskal še vse tiste, ki jih čez teden nisem obiskal pa so želeli, da jih obiščem. Letos je veliko lažje, ker že poznam teren. Vesel sem, ker me z veseljem sprejemate in iskrena hvala za vso naklonjenost in dobroto, ki sem ju ob teh srečanjih deležen. Vse, kar mi ob tem namenite, bo koristno uporabljeno za obnovo notranjosti župnjišča. Tudi danes pri obeh sv. mašah trkam na dobroto vaših src, ker je prva nedelja. Družina čaka na naročnike. Prosim, če lahko poravnate naročnine za Ognjišče in Družino. V januarju boste prevzeli skrb za čiščenje cerkve farani iz Pristove. Vam iz Lokovine iskrena hvala za skrb v decembru.

Veselim se srečanja z vami spoštovani župljani.

Vaš Milan, žpk.