Oznanila 4. 6. 2017 – 11. 6. 2017 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Danes praznujemo tretji največji praznik krščanske vere. Zato kličimo Sv. Duha, naj nas razsvetljuje, vodi in uči, da bomo mogli prav misliti, prav govoriti in se za dobro odločati. To še prav posebno želimo letošnjim birmancem in birmankam. Ves teden se bomo zbirali k devetdnevnici in klicali nanje Sv. Duha. Jutri nas bo obiskal birmovalec generalni vikar celjske škofije gospod Marjan Jezernik in se bo srečal z birmanci, starši in botri in ostalimi veroukarji. Srečanje bo zvečer ob 18.30h, ki se bo nadaljevalo z sv. mašo. Zato prosim, bodimo točni in se na srečanje lepo pripravimo. Ves teden bo zvečer devetdnevnica. V petek zvečer ob 18h bo sv. spoved za starše, botre in ostale .Po maši bom razdelil birmske listke in priložnostni dar za sv. birmo. V nedeljo bo birmska slovesnost ob 10h dopoldne. Fotograf bo že eno uro  prej tukaj, da boste že fotografiranje lahko pred sv. mašo opravili, ostalo pa še po sv. maši. V sredo boste starši očistili cerkev in okolico, cerkev boste dali skromno okrasiti in dali pred cerkvijo napis PRIDI SVETI  DUH. V nedeljo bomo po sv. maši razdelili spričevala in tudi za to šolsko leto zaključili veroučno leto. Šolska mladina in starši lepo vabljeni in napolnimo cerkev in lepo sodelujmo pri zahvalni sv. maši. Ta teden še z Fatimsko Marijo obiskujeva družine zvečer ob 20h. Jutri bo srečanje pri družini Istenič v Klancu, V torek pri staršema Polenek, v sredo pri družini Žužek Pavla in Ane, v četrtek pri Anici in Martinu Žerak, v petek pri družini Korenak Avgusta v Vrbi in v soboto pri družini Pinter v Spodnji Vrbi. Iskrena hvala za nepozabna srečanja. Družina čaka na naročnike.

Želim vam lep binkoštni pozdrav.

Vaš Milan žpk.

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

 Danes obhajamo tretji največji praznik krščanske vere. Zato kličimo Sv. Duha, naj nas razsvetljuje in uči, da bomo mogli prav misliti, prav govoriti in se za dobro odločati. V nedeljo bo sv. birma na Dobrni, zato bo tukaj sv. maša izjemoma popoldne ob 17h. Lepo vabljeni. Jutri bo cerkev po večini že prebeljena. Ko bodo na stene nameščene postaje križevega pota in urejena vsa razsvetljava, ko bo tlak-kamen spoliran in predno bodo namestili nazaj klopi, bodo stene še vse pregledane in bo popravljeno, če se bo kje kaj poškodovalo. Tudi pod zvonikom bo vse sanirano.V nedeljo ob pogrebu Bračič Marije ste darovali 20 sv. maš in 250€ za obnovo cerkve. Tudi danes vam priporočim svete maše in tudi kakšen dar za obnovo cerkve .Iskrena hvala. 12. junija nam bodo naredili novo ozvočenje v cerkvi. Predračun je 2600€. Upam, da nam bo uspelo urediti tudi na novo  predvajalnik za ljudsko petje.

Želim vam vsem lep binkoštni pozdrav.

Milan žpk