Oznanila 4. 5. 2014 – 11. 5. 2014 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Ves teden lepo vabljeni k sv. mašam in k šmarnični pobožnosti. Zlasti vabim starše, birmance in prvoobhajance in ostalo šolsko mladino. Letos beremo razmišljanja ob vzklikih iz litanij Matere božje. Potrebno je slediti branju in veliko lepega in spodbudnega bomo slišali tudi za naša življenje. Ker se  bliža dan sv. birme, zato vabim starše birmancev na sestanek v nedeljo po jutranji sv. maši, da dorečemo  stvari v zvezi z birmo in uredimo tehnične stvari (čiščenje cerkve in okrašenje in tudi zunanji napis pa tudi  prispevek za obdarovanje birmancev,spomin na sv. birmo). Tudi slikanje in snemanje sv. birme sem uredil. Prosim starši zanesljivo se udeležite sestanka. V nedeljo popoldne ob 16h-ob 4h  bodo slovesno posadili potomko najstarejše trte v Sloveniji tukaj pod cerkvijo. Občina kot investitor vabi k čimvečji udeležbi. Jo bomo tudi blagoslovili in ji zaželeli čimbujnejšo rast. Ker smo trenutno brez organista, bo začasno prevzel skrb za naš spoštovani zbor g. Simon Jager profesor cerkvene glasbe. Zato prosim vse pevke in pevce in tudi druge, ki ste že peli v zboru pa ste iz različnih vzrokov prenehali, da pridete v petek  ob 19.30h na pevsko vajo. Z gospodom se boste spoznali in dogovorili, kako čimlepše izpeljati sv. mašo na dan sv. birme. Lepo bi bilo če bi malo eden uredil pevski arhiv do petka. Tudi otroke pevce in pevke prosim, da lepo sodelujete z gospo Mihaelo, ko vas pripravlja za petje pri sv. maši na prvega obhajilla dan. Dobra volja in vztrajnost sta potrebni. Ta teden je reden verouk za vse skupine. Družino si vzemite naročniki. Danes se vam iskreno zahvaljujem za prvonedeljsko nabirko. Lepe majniške dneve vam želim.

Iskrena hvala za vse dobre želje, ki ste mi jih izrekli ob mojem rojstnem dnevu in tudi za pozornost, ki ste mi jo ob tem izkazali.

Vaš Milan, žpk