Oznanila 4. 2. 2017 – 11. 2. 2018 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k delavniškim sv. mašam. Zima s snegom se je zopet vrnila. Zato naprošam može in fante, da mi pridete pomagati sneg kidati. Sam vsega res ne zmorem. Iskrena hvala g. Pavliju, ki  je sedaj reševal situacijo. Včeraj se je pridružil tudi g. Roman. Iskrena hvala obema. Danes vam spoštovani župljani posredujem nekaj statističnih podatkov glede verske prakse, kakor se je pokazala v številkah. Statistika vedno tudi  laže, zato so to bolj približni podatki, ki jih navajam, čeprav številke ne lažejo. Vseh krstov je bilo v župniji 29. Šest otrok se je rodilo v krščanski zakonski zvezi, eden se je rodil v civilni zakonski zvezi, pri 22 ih pa starši živijo samo skupaj. Cerkvenih porok je bilo sklenjenih v žup. cerkvi 6. Krščanskih pogrebov je bilo 23. Devet rajnih je prejelo tudi poslednje maziljenje, ostali se se poslovili brez. Vseh veroukarjev je bilo 176. V šolo je vpisanih nekaj čez 200. Lansko leto je bilo 13 prvoobhajancev in 9 birmancev. Povprečna udeležba pri nedeljski sv. maši se giblje med 140 in 180 udeleženci, odvisno od vremena in letnega časa. Vseh sv. obhajil je bilo razdeljenih pri nedeljskih, prazničnih in delavniških sv. mašah 18000. To je zelo spodbudno. Tiskanih medijev po žup. uradu je bilo 12 Ognjišč, 7 Družin in dve Mohorjevki in List prijatelj in Misijonska obzorja. Do 31.12. se je v cerkveno blagajno steklo 58886.41 evrov, to pa zaradi  prodaje dveh parcel družini Krulec Stanislava. Dobili smo 33846.00 evrov. Vsega denarja pa smo potrošili  za različne zadeve 26906.40 evrov. Trenutno je na ABANKI 36580.00evrov. Ta denar je namenjen za obnovo ostrešja na cerkvenem zvoniku. Zbiranje dokumentacije je v teku. Veliko smo lansko leto skupaj postorili, zato se vam vsem zahvaljujem za vsestransko pomoč in razumevanje, predvsem  pa za zaupanje, ki sem ga z vaše strani deležen. Gotovo zaupanja ne bom zlorabil.

Še naprej tako zgledno sodelujmo Bogu v šast in vsem v spodbudo.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k sv. mašam. Zima  z snegom se je zopet vrnila. Potrudite se, da bo okoli cerkve počiščeno. Danes vam posredujem nekaj statističnih podatkov, kakor se jih da razbrati iz matičnih knjig in cerkvene blagajne. V župniji so bili krščeni 4 otroci. Bila sta 2 pogreba. Tukaj porok ni bilo, so se pa posamezniki poročili v drugih župnijah. Povprečna udeležba pri sv. maši se giblje med 30 in 60 udeleženci, odvisno od vremena in letnega časa. Na prejšnja leta se stanje izboljšuje. Sem zelo vesel. Po žup. uradu je naročenih 11 Ognjišč. Verjetno so nekateri naročeni tudi direktno po pošti. Vseh sv. obhajil je bilo pri sv. maši razdeljenih 3500, tudi zelo spodbudno. Radi pristopajte k sv. obhajilu. Denarnih sredstev se je lansko leto steklo v cerkveno blagajno 20108.03 evrov. Potrošili smo pa za 24489.20 evrov. Razliko je pokrila “nebeška banka”. Vsa denarna sredstva so vidna v obnovljeni notranjosti župnijske cerkve. Nikomur nismo nič dolžni. Veliko smo lansko leto skupaj postorili, zato se vam vsem zahvaljujem za vsestransko pomoč in razumevanje ter za naklonjenost, ki sem  je deležen. Letos nas čaka še večji projekt obnova fasade na župnijski cerkvi. lepo se sredstva stekajo na cerkveno blagajno. Tudi Občine nam bodo priskočile na pomoč, da bomo mogli načrt, ki smo si ga zastavili tudi uresničiti. Zato pa botri in botre z veseljem se oglasite. Vsaka družina naj bo udeležena pri tem velikem projektu.

Zato na vse vas dragi župljani kličem božji blagoslov.

Milan žpk