Oznanila 4. 10. 2015 – 11. 10. 2015 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k sv. mašam in k občestveni molitvi sv. rožnega venca. Večerne maše v oktobru bodo ob 18h. Danes je rožnovenska nedelja in prva v oktobru. Lepo prosim za darove za lažje poslovanje župnije. Danes bo v Petrovški baziliki Matere božje ob 16h sv. maša. Ob 15h bo odhod avtobusa iz parkirišča pri lekarni.  To romanje organizira Karitas naše župnije. Predzadnjo soboto v oktobru bo župnija organizirala še eno romanje na Brezje. Mnogi še letos nikjer niste bili, zato je prav, da imate še eno možnost skupnega romanja, ki je vedno lepo. Zato se začnite kar prijavljati. Vmes se bomo še kje ustavili in se poveselili. Verouk teče po ustaljenem redu. Prosim vas starši prihajajte z otroki k nedeljski sv. maši. Prihodnjo nedeljo ob 16h pripravljajo ljudske pevke letni koncert v kulturnem domu v šoli, vabljeni v čim večjem številu.

Želim vam vse lepo v tem tednu.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k oznanjenim sv. mašam. V mesecu oktobru si radi vzemite čas za osebno in družinsko molitev. V sredo imamo pri sv. Joštu duhovniki dekanije Nova Cerkev svojo mesečno rekolekcijo ali srečanje. Vsak mesec se nabere veliko stvari, ko jih moramo skupaj reševati. Ker nam je v župniji uspelo v kratkem času postoriti veliko stvari, sem se odločil, da sobrate povabim v to župnijo, ki jo sedaj tudi z veliko ljubeznijo vodim. V cerkvi bo ob 10h sv. maša, nato bomo nadaljevali v župnišču, kjer nam bodo pridne gospodinje pripravile kosilo. Na kosilo ste lepo vabljeni gospodje Javornik Stanko, Avberšek Ivan, Podpečan Drago, Kotnik Tonček, Jevnišak Karel in Smrečnik Franci. Duhovniki bi se vam radi zahvalili za tako požrtvovalno delo in trud, ki ste ga vložili v obnovo Marijinega oltarja in obnove pritličja v župnišču. Kar se tiče obnove Marijinega oltarja naj poudarim, da sta gospoda Javornik Stanko in Avberšek Ivan vse delala zastonj, za kar se jima osebno in v imenu župnije iskreno zahvaljujem. Vesel sem, da imam tako plemenite sodelavce. Hvaležen sem vam spoštovani župljani, da radi prihajate k sv. maši in po svojih močeh tudi finančno pomagate, da lahko krijem stroške za položnice, kurilno olje, za termostatne ventile, ki jih bomo namestili na radijatorje. Tudi kuhinja je vglavnem opremljena, da se lahko skuha in postreže. Zato v sredo ob 10h lepo vabljeni v večjem številu k sv. maši. V oktobru bodo večerne maše ob 18h, nedeljska pa ob 9h dopoldne.

Želim vam lep in blagoslovljen teden.

Milan žpk