Oznanila 4. 1. 2015 – 11. 1. 2015 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Božičnonovoletne počitnice smo zaključili. Začenja se delovna obveznost in šolska vrata se odpirajo nastežaj. Poleg tega, da bom vršil blagoslov po družinah, bo za moje veroučne skupine reden verouk in tudi za drugi razred. Prvi razred do svečnice nima verouka. V torek po večerni maši bo sestanek žup. past. sveta in ključarjev v veroučni učilnici, da zaključimo z pisanjem pastoralnega načrta in da pole čimprej oddamo na škofijo. Pregledali jih bodo in potrjene nam vrnili. V mesecu marcu bodo nove volitve članov župnijskih pastoralnih svetov v Cerkvi na Slovenskem. O tem bo še veliko govora v naslednjih nedeljah. Danes je to samo kot obvestilo. Danes boste prejeli prvo številko Družine in Ognjišče za januar. Ostanite redni in zvesti naročniki še naprej. Naročnino lahko tudi komu podarite. Zlasti Ognjišče iskreno priporočim odraščajoči mladini. Če mi bo vreme ta teden naklonjeno, bi rad obiskal oba Klanca. Jutri bom blagoslovil župljane Dobrne od občinske stavbe naprej do gospe Šibanc Ide. V torek bom do večerne svete maše  blagoslavljal župljane Klanca po dolini proti Polenekovim, v sredo popoldne proti Dobovičnik Brankotu.V četrtek bom blagoslavljal proti Močenikovim.V petek in v soboto pa tudi  še v nedeljo ostali del Klanca. Kot dobri sosedje se tudi obveščajte med seboj, vam bom zelo hvaležen. Tako lepa srečanja so to. Škoda, da moram mimo mnogih hiš iti kar mimo. Danes vam iskreno priporočim nabirko za tekoče poslovanje župnije. Prihodnjo nedeljo vam bom posredoval statistiko verske prakse v številkah.

Želim si lepega srečanja z vami dragi župljani in vas iskreno pozdravljam.

Vaš Milan, žpk