Oznanila 31. 7. 2022 – 7. 8. 2022 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA.

Lepo vabljeni k oznanjenim svetim mašam ob delavnikih. Ta teden je nekaj več svetih maš. Danes je izjemoma večerna sveta maša zaradi slovesnosti ob 10h dopoldne na Kozjaku. Tudi Dobrčani vabljeni na praznovanje. Duhovni oddih nam bo prav prišel. V petek je prvi petek, zato obiskujem bolne in ostarele. V nedeljo je prva nedelja v avgustu, zato trkam na dobroto vaših src in prosim za prvonedeljsko nabirko. Pred nami je še eden mesec počitnic. Izkoristimo jih, da bomo v septembru lažje začeli z vsemi močmi. Lahko se tudi prijavljate za romanje na Ptujsko Goro, Podlehnik v Halozah, vmes bo dobro kosilo in druženje. Zaključek bo zopet na Prihovi in pot domov v večernih urah. Pripravljamo se tudi na praznovanje praznika Vnebovzetje Device Marije, ki pride letos na ponedeljek 15.avgust. Več o tem praznovanju prihodnjo nedeljo.

Vaš Milan žpk.

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Zadnjo nedeljo v juliju praznujemo Joštovo nedeljo. Slavimo svetnika, ki je bolj malo znan, ki pa je priprošnjik v različnih zadevah, od priprošnjika v duševnih potrebah pa tudi v materjalnih. Zanimivo je, da je na tem prelazu nastalo to svetišče. Verjetno je ta svetnik zamenjal kakšnega poganskega zavetnika, saj je bilo krščanstvo v prvem tisočletju zelo ustvarjalno in je marsikateremu poganskemu božanstvu nadelo krščansko preobleko, zato se je moglo tudi tako hitro širiti. Vršila se je inkulturacija. Kar je bilo dobrega so sprejeli in mu dali krščansko podobo. Gospod Krnc v novi knjigi v enem poglavju lepo razčlenjuje ime zavetnika župnijske cerkve. Po sv. maši ste lepo vabljeni h kulturnemu druženju in kdor bo želel bo lahko kupil to dragoceno knjigo in s tem bo podprl našo župnijo, da bomo lažje nabavili kurilno olje, da se bomo pozimi greli; jesen in zima se hitro bližata. Knjigo vrednotimo na 25€. Tudi danes vas naprošamo za praznično nabirko in se iskreno zahvaljujem.

Milan žpk