Oznanila 31. 5. 2020 – 7. 6. 2020 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo  vabljeni k svetim mašam. Zaenkrat si še moramo razkuževati roke in nositi maske. Lepo prosim, da se teh navodil držimo do preklica, zlasti zato, ker ne moremo strogo držati razdalje med udeleženci pri sveti maši, zato pa je potrebno razkuževanje rok in nošenje mask. To smo se navadili in ni nič težkega. V sredo imamo s prvoobhajanci in starši med sveto mašo še redno katehezo. V petek ob 18h opravijo prvoobhajanci prvo sveto spoved in starši pri gospodu Srečkotu v cerkvi. Po maši pa se bomo še dogovorili, kako bo v nedeljo vse potekalo, da bo čimbolj prisrčno in čimmanj uradno. Letos ne bo pogostitve iz znanih razlogov. Bo pa hotel Triglav odprt in se čimprej pozanimajte za prostor. V petek prinesite s seboj krstne sveče, da bodo gorele med slovesnostjo svete maše, ko bodo prvoobhajanci izpovedali krstne obljube. Delo na zvoniku se bliža svojemu srečnemu koncu. Ta teden začnejo tudi pleskarji s polepšanjen fasade zvonika in stolpne ure. Nekaj finančnih sredstev mi še manjka, da bodo vsa dela finančno pokrita, ko bo zvonik razruštan in se bo pokazal v vsej lepoti. Zato prosim še botre obojega spola in druge dobrotnike, da mi še priskočijo na pomoč. Tega denarja ne boste nikoli pogrešali, ker ste ga podarili z ljubeznijo. V petek obiskujem bolne in ostarele.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo pozdravljeni. Zaenkrat si še moramo razkuževati  roke in uporabljati maske. Držimo se teh navodil do preklica. Sedaj, ko smo se navadili, ni nič težkega. Radi se priporočajmo Svetemu Duhu za pravo spoznanje, pravo delovanje in za pravo mišljenje. Za les, ki sta ga iz gozda zvlekla družina Podpečan Dragota in Javornik Stanko bomo zopet prejeli 386€. Toliko dela pa tako mala vrednost. Iskrena hvala za trud. Ognjišče za junij čaka naročnike.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Milan žpk.