Oznanila 31. 3. 2019 – 7. 4. 2019 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k delavniškim sv. mašam in k molitvi Križevega pota ob petkih in nedeljah. Delo na župnijski cerkvi lepo napreduje. Zidarji imajo še nekaj malega za postoriti. Ta teden so na vrsti krovci, da bodo severno stran cerkvene strehe prekrili z novo kritino. Kakšna tretjina starega bobrovca bo še uporabna. Če se kdo od faranov zanima jo lahko dobi po “krščanski” ceni. Opeko bo potrebno na tleh sortirati. Neuporabna bo šla na deponijo, še uporabno pa lahko zainteresirani dobite. Nekaj jo bomo ohranili za prekritje strehe na župnišču. Tudi pleskarji: Kotnik Tonček, Jevnišek Karli in Rudi kotnik delajo pridno in vestno. V nedeljo bo že kaj videti. Vse gladke površine bodo barvane v zlatorumeni barvi, vsi ksimsi in pilastri pa v beli barvi. Vsi železni križi in zunanjost oknov je že zasčitena z barvo. Če bi bil ta teden lep, nam dela za naslednji teden ne bo veliko ostalo. Vse barve bomo dobili v SPEKTRU katerega lastnik je g. Drago Pirh. To so najkvalitetnejše in obstojne barve. V četrtek po večerni maši imamo zopet srečanje v veroučni učilnici ŽPS in KLJUČARJI, da se med drugim dogovorimo za sodelovanje v nedeljo pri izvedbi KRIŽEVEGA POTA od žup. cerkve k Sv. Miklavžu. V primeru lepega ali slabega vremena se zberemo v žup. cerkvi ob 16h. Če bo lepo vreme bomo pot nadaljevali, če bo deževalo pa bomo vse opravili v žup. cerkvi. Upajmo, da nam bo vreme naklonjeno. Poleg ostalih še posebno vabim starše birmancev in birmance in starše prvoobhajancev in prvoobhajance. Naredimo nekaj za svojo dušo, da bomo Veliko Noč lahko obhajali radostno in veselo. Reden verouk je za vse skupine. V nedeljo pa vam priporočim prvonedeljsko nabirko.

Molite za uspeh pri našem delu.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k svetim mašam. Knjižica o našem zlatomašniku je že natisnjena. Lahko jo boste dobili za Veliko Noč. Na voljo bo 50 knjižic. Prijavilo se vas je 25 župljanov. Gospod Krnc bo imel tukaj ZLATO mašo v nedeljo 18. avgusta ob 10h dopoldne. Potrebno bo pripraviti tudi skromno pogostitev in skromen dar za Zlatomašnika. O tem bomo še vse dorekli na sestankih ŽPS in  KLJUČARJEV. V juliju pa bo tudi lepa Joštova nedelja. Za cvetno nedeljo nam bodo Salezijanci pripravili dovolj ojčnih vejic, da boste imeli žegnan les doma. V nedeljo vam bom tudi sporočil glede praznovanja letošnje Velike Noči. Iščem pomoč, a neuspešno, ker bodo vsi duhovniki zasedeni, stari pa ne zmorejo.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Milan žpk