Oznanila 31. 1. 2016 – 7. 2. 2016 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

V tem mesecu, ki se danes izteka se poslavljamo kar od šestih župljanov in župljank, zato je v tem tednu tudi več sv. maš. Lepo vabljeni, da se jih udeležujete. V torek obhajamo praznik Jezusovega darovanja v templju. Ob tem dogodku blagoslavljamo sveče. Jezus je Luč na poti našega življenja, zato je prav, da imamo doma vsaj eno blagoslovljeno svečo. Župnijska Karitas jih bo imela dovolj po zmerni ceni. V sredo, se bomo priporočili sv. Blažu, naj nas obvaruje bolezni v grlu in nas varuje drugega zla. Tisti, ki ste se obvezali, da boste opravljali pet prvih sobot, na pozabite na soboto. Prihodnja nedelja je že predpustna in prva v mesecu februarju, zato trkam na dobroto vaših src za darovanje k oltarju. Ker je sedaj tako ugodna cena kurilnega olja, ga bomo nekaj nabavili za rezervo, ker tako nizka cena gotovo ne bo dolgo obstala. Reden verouk je za vse skupine razen v četrtek, ko imajo v šoli popoldanski pouk in proslavo v čast dr. Francetu Prešernu. V petek po večerni maši sklicujem sestanek članov ŽPS in ključarje na naše prvo srečanje v tem koledarskem letu. Prosim za zanesljivo udeležbo vseh članov. V petek obiskujem tudi bolne in ostarele.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan župnik

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k oznanjenim sv. mašam. V torek praznujemo Jezusovo darovanje v templju in blagoslavljamo sveče. Starček Simeon je Jezusa razglasil za Luč v razsvetljenje poganov in zato blagoslovimo sveče, da bi jo vsaka družina imela pri roki. Imel jih bom dovolj na voljo. Vabljeni v čim večjem številu. Obnovili bomo tudi krstne obljube, tako kot so jih takrat pri našem krstu izpovedali naši starši in botri. V soboto po večerni sv. maši sklicujem sejo ŽPS in ključarje in člana gospodarskega sveta, da pregledamo delo za nazaj in se ozremo v leto pred nami in da naredimo kratkoročni načrt za nekaj mesecev naprej. Prosim za zanesljivo udeležbo. V nedeljo je prva nedelja, zato lepo prosim, primaknite kakšen evro več za lažje poslovanje župnije. Danes prejmete drugo številko Ognjišča za leto 2016.Plačanih je do sedaj samo 9 izvodov.Lansko leto pa je bilo 15 naročnikov.Lahko še uredite.Naj vas spremlja božji blagoslov.Milan žpk.