Oznanila 30. 8. 2015 – 6. 9. 2015 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Za nami so počitnice in čas dopustov. Začenja se novo šolsko leto in s tem nove skrbi in obveznosti. Lepo je in spodbudno, da si učenci nabirajo nova znanja in izkušnje za življenje. Kako pomembno je, da si nabirajo nova znanja in izkušnje tudi na verskem in duhovnem področju. Zato tisti starši, ki še razmišljate, ali bi vpisali otroka tudi k verouku, to z veseljem storite. Otroku omogočimo vsestranski razvoj. V življenju mu bo vse prav prišlo in bo znal lažje reševati zapletena vprašanja življenja. S katehestinjo go. Herto bova začela poskusno v tednu po 6.septembru. Do takrat upam, da bomo uspeli vse uskladiti z šolskim urnikom. Lansko leto smo imeli tako lepo usklajen urnik tako v zadovojstvo učiteljev in staršev. Upam, da bomo tudi  letos našli ugodno rešitev. Na prvem srečanju z veroučenci se bomo pogovorili glede učbenikov, vpisali bomo PRVI razred. Otrok, ki ni bil krščen v župniji Dobrna naj starši ob vpisu dostavijo krstni list iz župnije, kjer je bil otrok krščen. To moramo takoj urediti. Če kakšen otrok še ni bil krščen, ga prav tako lahko starši vpišejo, bomo to že vse pravočasno uredili. Prosim starše in veroukarje, da se prihodnjo nedeljo zberemo pri 11. sv. maši, da boste prejeli še ostala navodila in spodbude glede verouka. Ta teden pa lepo vabljeni k sv. mašam še zlasti na prvi četrtek, petek in soboto. V nedeljo je prva nedelja, zato vaš še  prav posebej naprošam za prvonedeljsko nabirko. Sproti vse plačujemo, tako ni nobenih dolgov in še nam hvala Bogu ostane kakšen evro za taka in drugačna obnovitvena dela. Nabavili še bomo kurilno olje, da ga bo dovolj za celo zimsko sezono. Tudi na Kozjaku se trudimo z obnovitvenimi deli. Ljudje kažejo veliko pripravljenost.Družina in Ognjišče čakata na naročnike.

Želim vsem blagoslovljen začetek šolskega leta.

Vaš Milan, župnik

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Za nami so počitnice in čas dopustov. Začenja se novo šolsko leto in z njim nove obveznosti in skrbi. Za šolsko mladino, ki obiskuje šolo na Dobrni, bomo začeli poskusno z veroukom po prihodnji nedelji. Ta teden bomo uskladili verouk s šolskim urnikom, tako da bo vse potekalo v veselje učiteljev staršev in nas vseh, ki se ukvarjamo z krščansko vzgojo. Tudi učenci in učenke, ki obiskujejo verouk v Velenju in v Mislinji, naj pridno obiskujejo in da se ob nedeljah redno srečamo tukaj pri sv. maši. Zato starši skrbite za krščansko vzgojo svojih otrok. Tudi vabim dečke in deklice, da se vključijo v vrsto ministrantov. V župnišču nadaljujemo z obnovitvenimi deli. Kuhinja je po večini urejena. Nabavil še bom električni bojler za vodo in sčasoma še zavese na okna. Ta teden bomo nadaljevali s pisarno. Upam, da nam bo uspelo do Vseh Svetih urediti spodnje prostore in nato še centralno ogrevanje, da nas v cerkvi ne bo zeblo. Na radijatorje bomo namestili termostatne ventile, da bodo po potrebi spuščali toploto v cerkev. Ker je to delo združeno tudi s finančnimi stroški vas naprošam, da ob sobotah in nedeljah prispevate kakšen evro v ta namen. Iskrena hvala. Ognjišče za september je na voljo naročnikom. Tudi Oznanila si vzemite, da ste seznanjeni z urnikom sv. maš in si preberete ostala ubvestila.

Želim vsem lep blagoslovljen začetek šolskega leta.

Vaš Milan žpk