Oznanila 30. 7. 2017 – 6. 8. 2017 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Danes je izjemoma sv. maša dopoldne ob 10h zaradi popoldanske slovesnosti na Paškem Kozjaku. Iskreno in prisrčno vabljeni tudi spoštovani župljani iz Dobrne. Lepo vabljeni tudi k delavniškim sv. mašam in še zlasti na prvi četrtek, prvi petek in prvo soboto. V petek je prvi petek, zato obiskujem bolne in ostarele. V nedeljo je slovesen praznik Jezusove spremenitve na gori in je tudi prva nedelja v mesecu. Trkam na dobroto vaših src in vam priporočim prvonedeljsko nabirko. Danes vas čaka tednik Družina in Ognjišče za mesec avgust.

Želim vam lepe dopustniške dneve.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k oznanjenim sv. mašam. Kakor ste se lahko danes sami prepričali, nam je uspelo notranjost cerkve kar dobro prenoviti. Temeljito je prenovljen kamniti tlak. Sredstva za to delo nam je prispevala Občina Velenje. Delo so izvedli možje in fantje z Avberšek Jožetom na čelu. Gospod Bojan Vrečer je kamen spoliral in zaščitil s posebno snovjo. Klopi je temeljito prenovil g. Ravnak Marko iz Vojnika in jim podaljšal življensko dobo za nadaljnih sto let. Stene, ksimse in strop so polepšali gospodje Kotnik Tonček, Smrečnik Franci in Jevnišek Karli. Vso barvo za pleskanje cerkve in za impregnacijo klopi je sponzoriral gospod Drago Pirh. Elektriko in vse luči je postavil na svoje mesto g.Pavli Žužek. Novo vrhunsko ozvočenje nam je usposobil g. Milan Kukolj. Že kar nekaj let pa sta pridno in neumorno  restavrirala Marijin in Jožefov oltar gospoda Avberšek Ivan in Javornik Stanko ob strokovni pomoči gospoda Legan Miha iz Žužemberga. Obnovljen je tudi misijonski križ in Božji grob in še nešteto drugih stvari, da je notranjost cerkve dobila takšno podobo. Tudi postaje križevega pota smo temeljito očistili in jih postavili na svoje mesto. Za vsem tem delom pa stoji preko 50 darovalcev, ki so prostovoljno darovali za kritje vseh teh stroškov, ki jih ni bilo malo. Veliki delež pri vsem tem delu ima tudi bivši g. župnik Anton Krnc. V šolski dvorani bo danes večina darovalcev prejela zahvalo in priznanje. Nekateri pa boste priznanja in zahvale prejeli v nedeljo 13. avgusta. Res Bogu hvala in vam dobri in plemeniti ljudje in vam velemožje iz naših Občin, ki imata posluh in razumevanje za naše potrebe.

Naj vas vse spremlja božji blagoslov.

Milan žpk