Oznanila 30. 7. 2016 – 7. 8. 2016 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Iskreno vabljeni k oznanjenim sv. mašam. V torek bo zjutraj pogrebna sv. maša za rajnega Pandurović Branislava, pogreb pa bo v Zagrebu v naslednjem tednu. V petek obiskujem bolne in ostarele. V soboto  romamo k Materi božji na Sveto Goro pri Gorici. Dvajset sedežev je še prostih. Prijavite še otroke in sami se prijavite, da bo poln avtobus. Cena prevoza tja in nazaj je 10€. Hrane vzemimo dovolj s seboj, kaj malega bomo že lahko kupili. S seboj bomo imeli dovolj dobre kapljice in druge pijače, da ne bomo žejni. Pridne roke pa boste naredile kaj za pod zob. V soboto bodite točni, odpeljemo se ob pol šestih zjutraj, nazaj se vračamo med sedmo in osmo uro zvečer. Ta teden nam je uspelo zabetonirati estrih pri župnišču. Da je delo  nemoteno potekalo, sta vse pripravila g. Pavle in Klemen Žužek. Iskrena hvala. V nedeljo vas iskreno prosim za prvonedeljsko nabirko, da bomo dolg takoj plačali v celoti. Družino in Ognjišče si vzemite naročniki. V avgustu naprošam farane iz Lokovine za čiščenje in krašenje žup. cerkve. Gospe Zinki se zahvaljujem za gladijole, ki jih je namenila za  cerkev v juliju. V četrtek po večerni maši sklicujem sestanek članov ŽPS in ključarjev, da se pogovorimo o praznovanju Praznika Marije Vnebovzete. Med  seboj bomo imeli novomašnika in zlatomašnika. Pogostili bomo vse udeležence. Prosim za zanesljivo udeležbo.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Danes obhajamo slovesnost Sv. Jošta. V svoji sredini pozdravljamo gospoda Janeza Lesniko, ki je tako lepo vodil slovesnost in nas spodbudno nagovoril. Po slovesnosti v cerkvi vabljeni na pogostitev in prijetno druženje. Iskrena hvala tudi za vse darove, ki ste jih danes namenili za lažje poslovanje  župnije. V soboto ne bo tukaj zvečer sv. maše, zato   je v petek v ta namen, ker župnija Dobrna roma na Sveto Goro pri Gorici.

Naj vas vse spremlja božji blagoslov.

Milan žpk