Oznanila 30. 5. 2021 – 6. 6. 2021 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA.

Lepo vabljeni k oznanjenim svetim mašam. Danes je za našo župnijo lep družinski praznik, saj iz naših družin prihajajo dečki in deklice, ki se bodo prvič srečali s evharističnim Jezusom. Po svojem vnebohodu nam je zagotovil trajno navzočnost med nami in  to je ravno Sveta Evharistija. Tri leta so se otroci pripravljali na to srečanje in danes se jim ta želja izpolnjuje. Ob 10h je sveta maša namenjena samo za prvoobhajance in njihove najožje družinske člane. Ena klop je za eno družino. Slike bodo na voljo v četrtek popoldne ob 18h, tako me je prosil fotograf, naj tudi jaz vas prosim, da ja zanesljivo pridete in slike prejmete in po povzetju tudi plačate. Dobrčani ste v tem oziru resni in zanesljivi. V četrtek je tudi slovesen praznik S.R. T. in zato ostanimo tudi pri sveti maši. Sedaj pa so na vrsti naši birmanci in birmanke in njim moramo pripraviti doživeto srečanje s Svetim Duhom 12.junija. Upokojeni škof dr. Stanislav Lipovšek se že veseli srečanja z birmanci, ki bo potekalo v torek 8. junija pred večerno sveto mašo in vključeno v sveto mašo. Reden verouk je za vse skupine. Ob teh slovesnostih v cerkvi se vam priporočim tudi za kakšen dar za potrebe župnije, tudi v nedeljo, ko je prva nedelja. Ognjišče prejmete naročniki.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan žpk.

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Nadaljujemo z opravljanjem svetih maš. V četrtek je slovesen praznik Svetega rešnjega telesa in krvi. Iskreno vabljeni k sveti maši in prav tako v nedeljo, ko je prva nedelja in se priporočam za kakšen dar. V župnišču imamo namen obnoviti vodovodno napeljavo, ki je povsem dotrajana. Pri tej investiciji nam bosta pomagali Občina Mislinja in Občina Dobrna. Res smo jim hvaležni. O tem vas še bom obvestil.

Naj vas spremlja božji  blagoslov.

Milan žpk.