Oznanila 30. 4. 2017 – 7. 5. 2017 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Začenjamo najlepši mesec v letu; mesec šmarnic in cvetja, čeprav nam je letos mraz zopet marsikaj uničil. Vse moramo za dobro vzeti. Tudi nedeljska prireditev v šoli je bila obliž na te bolečine. Jutri na praznik Sv. Jožefa delavca bosta sv. maši ob 7h in 11h. Lepo vabljeni. V sredo imamo duhovniki naše dekanije tukaj na Dobrni svoje mesečno srečanje in med nami bo tudi g. Alojzij Kostanjšek dolgoletni župnik na Ljubečni in letos je zlatomašnik. Gotovo nam bo kaj spodbudnega povedal iz svojega življenja. Zato lepo vabljeni. Srečanje bomo nadaljevali v župnišču in ga zaključili s kosilom. Tudi prvi čet. prvi petek in prva sobota nas vabijo k duhovni poglobitvi, ko bomo prejeli blagoslov z Najsvetejšim. V petek obiskujem bolne in ostarele. V soboto je tudi sv. maša zvečer ob 18h pri Gasilskem domu za vse žive in vse rajne gasilke in gasilce. Prosim tudi pevke in pevce za pomoč, da bomo bogoslužje čimlepše oblokovali. V nedeljo je prva nedelja v maju. Iskreno prosim za prvonedeljsko nabirko. Stavba ob župnišču dobiva novo podobo, nekoliko drugače   kot običajno. Vse barve nam je podaril g. Drago Pirh z družino. Iskrena se mu zahvaljujem. S šmarnicami  začnemo naslednji teden. Šolska mladina pa lepo vabljena k večernim sv. mašam.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Začenjamo najlepši mesec v letu; mesec šmarnic in cvetja, čeprav nam je mraz marsikaj uničil. Vse moramo vzeti za dobro. Jutri na praznik Sv. Jožefa delavca vas lepo vabim k sv. maši. V petek nam je uspelo zabetonirati tlake za klopi v cerkvi. Vse je prispevala velenjska Občina. Ko smo blagoslavljali novi vodovod, sva se srečala z g. županom in stvari so se takoj odvile v pravo smer. Iskreno se zahvaljujem. Tudi klopi se pospešeno prenavljajo v delavnici v Vojniku. Direktor holeta Triglav g. Drago Pirh nam je zagotovil vso barvo za pleskanje notranjosti cerkve in tudi vse za impregnacijo klopi. Tudi dobrotnik iz naše in Doliške župnije mi je zagotovil pomoč pri nabavi novega pravega ozvočenja za cerkev. Veliko smo pridobili  s tem, ko nam je velenjska občina pomagala in razni dobrotniki. Pridobili smo na ta način kar približno 2000€. V soboto bo ob 11h blagoslov konj. Blagoslov bo izvršil moj sobrat g. Srečko Reher, ker imam ob isti uri jaz biserno poroko na Dobrni. Ob 16h bom lahko maševal tukaj. Ob 18h pa imam na Dobrni sv. mašo za gasilce. Prihodnjo nedeljo pa lepo vabljeni k sv. maši in ker je prva nedelja, se priporočim tudi za darove.

Želim vam župljani in vsem dobrotnikom obilo božjega blagoslova.

Milan žpk