Oznanila 30. 3. 2014 – 6. 4. 2014 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Postni čas se je prevesil v drugo polovico. Začenjamo tihi teden, zato bomo v nedeljo zakrili križ in ga na veliki petek razkrili in prepevali: Glejte les križa, na katerem je upanje sveta viselo.Vesel sem, da se radi udeležujete pobožnosti sv. križevega pota, ko spremljamo Jezusa od dvorane zadnje večerje na kalvarijo.  Zaenkrat še ni potrebno oskrbovati župljanov na Kozjaku, ker si je gospod Krnc zopet opomogel in bo še lahko vodil župnijo. Bo pa gotovo v bljižnji prihodnosti župnija na Kozjaku pridružana  naši župniji. Ta teden šolska mladina opravi sv. spoved. Prvi, drugi in tretji razred pa imajo reden verouk. Do nedelje nam bodo dostavili oljčne vejice, da jih boste lahko prinesli k blagoslovu na cvetno nedeljo. Za vejice bomo Salezijancem v Celje poslali skromen dar za vzdrževanje njihovega zavoda, ker so oni pobudniki za oljčne vejice. Danes se poslavljamo od rajnega Zagrušovcem Janeza iz Zavrha. Darujmo mu za sv. maše in v dobre namene. Hvaležen nam bo. Prav tako danes lepo vabljeni v Kulturni dom na prireditev v čast mamam in očetom ob 17h. V soboto pa se radi udeležimo čistilne akcije po Zaselkih z pričetkom ob 9uri dopoldne. Kakor vsako prvo nedeljo, vas tudi tokrat lepo naprošam za vaše cenjene darove. Župnjišče je odznotraj solidno prenovljeno. Ta teden še namestimo zavese na okna, malo še bomo opremili sobe in bomo čakali na ugoden čas in povabili našega škofa, da bo to naše delo blagoslovil. Tudi dolg za ozvočenje uspešno odplačujemo. Iskrena hvala za vašo skrb. Družino si vzemite naročniki.

Želim vam vsem lep in blagoslovljeni TIHI TEDEN.

Vaš Milan, žpk