Oznanila 30. 12. 2012 – 6. 1. 2013 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Obhajali smo najlepši praznik krščanstva. Širom po svetu so ljudje polnili svetišča in so se srečevali v Novorojenim Odrešenikom. Tudi naša župnijska cerkev je bila napolnjena kot redkokdaj. Iskrena hvala za lepo sodelovanje in hvala vsem, ki so se vzdržali pokanja, da je res vladal spokojen mir tudi zunaj cerkve. Sicer pa pri vsej krizi, ki nas obdaja se res lahko vprašamo ali ima kakšen smisel pokanje in metanje denarja v zrak, ko pa morda v januarju nekateri še za kruh ne bodo imeli. V zrak pa gre na milijone evrov. Čudno, da se tudi v tem primeru ne oglasijo okoljevarstveniki, ki so tako budni za vsako najmanjšo stvar, ko pa gre za plašenje živali in za tako močno onesnaževanje ozračja pa so čisto tiho. Iskrena hvala vsem, ki ste postavili jaslice, cerkev tako lepo okrasili in cerkvenim pevcem in pevkam za lepo spremljanje bogoslužja in tudi moškemu zboru za petje pri maši in odpete pesmi po maši na božič. Vsem navzočim pri sv. mašah pa iskrena zahvala za darove. Zbralo se je 1155€ pri vseh sv. mašah. Tako imamo sedaj vse stroške pokrite v zvezi z zvonjenjem v župnijskem zvoniku, ki jih je bilo za 3125€ z DDvejem. In že imamo nekaj sredstev za naprej.Jutri je staro leto in drugi sveti večer.Vabljeni k sveti maši in k zahvali za vse prejete darove v tem letu. V torek sta sveti maši kakor na Božič. Iskreno vabljeni. Jutri začnem z družinskim blagoslovom. Začel bom v Loki pri Dobovičnik Marjani in njej sporočite katero družino v tistem okolišu še lahko obiščem. Nadaljeval bom v sredo v Lokovini in začel bom pri Habetovih in še nadaljeval bom v četrtek po Lokovini. V petek bom obiskal bolne in osterele po župniji in tudi tam blagoslovil. V soboto imam namen zaključiti v Lokovini in nadaljevati v Pristovi in tudi v nedeljo po drugi sveti maši. Obenem boste mnogi imeli hiše prvič blagoslovljene pa tako lepe imate. Res se veselim srečanja z vami. Za blagoslov je pripravljen kruh ob jaslicah in blagoslovljena voda. Zato jo vzemite v cerkvi. Lepo preživimo zadnjo noč v tem letu.

Vaš Milan, župnik