Oznanila 30. 11. 2014 – 7. 12. 2014 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Vstopili smo v novo cerkveno leto, ki se ne pokriva s koledarskim letom. Začenjamo ga s prvo adventno nedeljo. Značilnost tega časa je v tem, da naredimo vence iz  zelenja in nanje postavimo štiri svečke, ki ponazarjajo štiri nedelje, ki nas vodijo do praznika Kristusovega rojstva. Zimski čas v simboliki predstavlja smrt. Listje z drevja je odpadlo, samo čakamo še na sneg le zimzeleno drevje ostaja zeleno, ki simbolizira življenje. Danes slovesno blagoslavljamo to zelenje. Tudi za župnijsko cerkev ste naredili tako lepi venec in tudi trg pod cerkvijo je okrašen z veličastnim vencem.  Možje in fantje iz Zavrha iskrena hvala za to lepo pričevanje. Po drugi sv. maši bomo tudi ta venec blagoslovili. Pred nami pa je tudi miklavževanje, ko po stari krščanski navadi obdarimo otroke in naprosimo Miklavža, da to lepo nalogo opravi on. Do danes ste prijavili 110 otrok in še do četrtka pričakujem vaše prijave. Poleg uradno prijavljenih bo Miklavž obdaroval tudi vse ministrante in še za koga se bo našel skromen dar. V petek ob 16h gremo z lučkami in baklami izpred župnišča proti sv. Miklavžu. Ob 17h bo srečanje z Miklavžem in obdarovanje. Pri cerkvi bo tudi okrepčilo za starše in otroke. V petek obiskujem bolne in ostarele. V nedeljo vas iskreno naprošam za prvonedeljsko nabirko. To nedeljo in tudi prihodnjo bo priložnost za sveto spoved. Šolska mladina ima redna srečanja.

Želim vsem lep in blagoslovljen Adventni čas.

Vaš Milan žpk