Oznanila 30. 10. 2016 – 6. 11. 2016 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

V torek obhajamo slovesen praznik Vseh svetnikov. Sveti maši bosta ob 7h in 14h. Ob 15h bo blagoslov grobov in molitve pri pokopališkem križu. Iskreno vas vabim v torek ob 17h v župnijsko cerkev k molitvi za naše drage rajne, nato bomo prejeli blagoslov z Najsvetejšim. Pri obeh sv. mašah iskreno naprošam za darove za potrebe župnije. Iskrena hvala. V sredo je spomin vseh vernih rajnih, ki so še na poti očiščevanja in so še potrebni naših molitev. Ta dan se spominjamo vseh rajnih, vsak dan v letu pa molimo za konkretne vaše  starše, sorodnike, prijatelje in znance z imenom in priimkom, ali kakor naročite sv. mašo. Še naprej ostanimo velikodušni in solidarni z našimi rajnimi in radi zanje darujmo sv. maše, še zlasti ob pogrebih. Popolni odpustek prejmemo, če v tem tednu opravimo sv. spoved, molimo vero, oče naš in po namenu sv. očeta in seveda pogosto prejemajmo sv. obhajilo. Na prvi petek obiskujem bolne in ostarele. V nedeljo je ZAHVALNA nedelja. Cerkev naj bo malo okrašena tudi z sadovi naše zemlje, da se Bogu zahvalimo tudi za te dragocene darove. Pri obeh sv. mašah pa prinesite cenjene darove k oltarju, ker je prva nedelja. Dvojno številko Družine prejmete naročniki in tudi Ognjišče za mesec november.

Ob misli na naše rajne nas naj spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

V torek obhajamo slovesen praznik Vseh svetnikov. Sveta maša bo ob 11h, nato blagoslov grobov vaših rajnih in molitve pri pokopališkem križu. Pri tej sv. maši vas tudi lepo naprošam, darujte po svojih močeh za obnovo Jožefovega oltarja. Kipi se prenavljajo v restavratorski delavnici in bodo po zagotovilih mojstra končani do Božiča, ves leseni del pa z vso ljubeznijo in vestnostjo prenavljata Avberšek Ivan in Stanko Javornik. Prenova zahteva veliko truda in potrpljenja. Iskreno sem jima hvaležen za ta trud in požrtvovalnost. Delavniške večerne maše bodo do nadaljnega ob 16h. V nedeljo, ko obhajamo zahvalno nedeljo, se bomo zbrali k sv. maši ob 15h. Po maši pa si vzemite čas za prijetno druženje v mežnariji. Za kapljico bom poskrbel jaz iz moje kleti, za domače dobrote pa boste poskrbele pridne gospodinje. Vabljeni v čimvečjem številu. V tednu, ki je pred nami, lahko prejmemo popolni odpustek, če opravimo sv. spoved, prejmemo sveto obhajilo, molimo po namenu sv. očeta vero, oče naš in zdrava Marija in obiščemo naše rajne. V nedeljo naj bo cerkev okrašena tudi z sadovi naše zemlje, da se Bogu zahvalimo tudi za te dragocene darove. Ognjišče za mesec november lahko prejmete naročniki.

Ob misli na naše drage rajne vas naj spremlja božji blagoslov.

Milan žpk