Oznanila 3. 9. 2017 – 10. 9. 2017 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k delavniškim sv. mašam. V petek obhajamo praznik Marijinega rojstva ali Mali Šmaren. Lepo vabljeni k sveti maši. Ta teden še nebo verouka, pač pa z njim začnemo v ponedeljek 11. septembra. Zato sledijo navodila glede verouka. Starši, ali zakoniti zastopniki izpolnite izjavo, ki so jo učenci prinesli iz šole, da se strinjate z obiskom verouka vaših otrok. Navedli boste dan in uro verouka v tednu. To opravičilo velja za celo leto. Ta teden bom prejel tudi urnik verouka usklajen z šolskim urnikom in vam ga bom posredoval prihodnjo nedeljo. Tako bodo učenci in učenke v ponedeljek 11. septembra prinesli v šolo te vaše izjave, da bo potem verouk lahko nemoteno potekal. Vzemite stvar resno, saj gre za vaše otroke in vsi jim želimo celosten razvoj, tako na telesnem, duševnem in duhovnem področju. Ko bomo imeli število vseh veroukarjev, po razredih bomo takoj nabavili učbenike. Za prvi in drugi razred ostane nespremenjen, za tretji razred je novi učbenik “Kristjani praznujemo skupaj.” Za vse ostale razrede veljajo lanski učbeniki le delovni zvezek bodo dobili pri katehetu in katehistinji. Kdor nebo uspel dobiti učbenika od  višjega razreda pa bo oboje kupil pri meni ali pri katehistinjama. Letos sem naprosil za pomoč tudi gospo Verico Kravos, ki bo prevzela 4. in 5.razred. Tako bo gospa Herta Rošer poučevala prvi  in drugi razred, gospa Verica 4. in 5. razred, vse ostale skupine bom poučeval jaz. Prosim vas veroučenci in starši, pridite prihodnjo nedeljo k sveti maši, da začnemo to veroučno šolsko leto in se priporočimo Svetemu Duhu. Tednik Družina čaka na naročnike.

Iskrena hvala za nabirko.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Tudi v tem tednu bosta dve sveti maši in vas lepo vabim, da se jih udeležite, še zlasti v petek, ko obhajamo praznik Marijinega rojstva ali Mali šmaren. V soboto pa bo  sveta maša ob 11h dopoldne.

Želim vam obilo božjega blagoslova