Oznanila 3. 8. 2014 – 10. 8. 2014 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k sv. mašam. Ta teden so trije pomembnejši godovi: Janez Marija Vianey,  Jezusova spremenitev na gori in sveti Dominik. Vsak četrtek molimo za nove duhovne poklice: pridružite se nam v večjem številu. Približuje se praznik naše župnije; Marijino Vnebovzetje. V zdravilišču Dobrna bo gospod dr. Jožef Smej pomožni škof v pokoju in bo tudi naš gost. Vodil bo slovesnost na naš župnijski praznik. Ker  še stopnice niso izgotovljene, bomo imeli slovesno procesijo okoli cerkve. Škof bo delil slovesen blagoslov in vodil sv. mašo. Za farni praznik moramo cerkev temeljito očistiti, kar pa ni stvar samo Lokovine ampak cele župnije. Zato prosim v soboto, pridite iz vseh vasi da to delo opravimo. Bom poskrbel tudi za malico in za odžejati. Začeli bomo ob devetih dopoldne. Lepo prosim za pomoč. Naprošam tudi godbo za pomoč pri izvedbi procesije. Tudi gospodinje iz župnije prosim za kruh, pecivo in druge dobrote za pogostitev udeležencev in seveda za dobro kapljico naprošam naše vinogradnike. Bodimo dobri gostitelji. Začeli bomo obnavljati kapelico lurške Matere božje. Tudi za to delo se vam priporočam z kakršno koli pomočjo. Danes iskrena hvala za prvonedeljsko nabirko. Družino si vzemite naročniki.

Lep in blagoslovljen teden vam želim.

Vaš Milan župnik