Oznanila 3. 5. 2020 – 10. 5. 2020 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo pozdravljeni preko spletne strani župnije Dobrna. Z jutrišnjim dnem se zopet odpirajo naše cerkve za javno bogoslužje. Veljajo še strogi varnostni ukrepi, ki se jih bomo morali držati, če želimo popolnoma zatreti ta zahrbtni virus. Udeležba pri sveti maši bo številčno omejena. Ob delavniških mašah to nebo nobeden problem, verjetno ne bo problem tudi ob nedeljah, ker bom uvedel še večerno sveto mašo ob nedeljah. Ob nedeljah bo lahko pri vsaki sveti maši približno 40 udeležencev. Upoštevati moramo varnostno razdaljo – en meter in pol med udeleženci. Imeti morate MASKO  in pred vstopom v cerkev si boste razkužili roke, če pa boste to naredili že v avtu to nebo potrebno. Razkužilo pri vhodu v cerkev bo pripravljeno. Pri nedeljski sveti maši bo zaenkrat samo ljudsko petje, rok si ne podajamo, obhajilo strogo prejemamo na roko. Ko vas prosim tudi za darovanje pri sveti maši, dajte svoj cenjeni dar v tisto skrinjo, kjer piše za potrebe cerkve in ne v skrinjo za karitas. V teh osmih nedeljah je bil veliki izpad prihodkov, stroške pa vendar imamo pa še s tako velikim projektom začnemo ta teden; obnovo strehe ne zvoniku. Če bo vreme ugodno, bodo pričeli z postavljanjem odrov zvonika v četrtek. Vsak deževen dan pa bo delo zamikal. Ko vas prosim spoštovani župljani za prostovoljno botrstvo, vam vsem župljanom priporočim to delo v molitev, da bi ga uspešno zaključili. Z veroukom še ne moremo začeti in tudi ne s pripravo na sveto birmo in prvo sveto obhajilo. Verjetno bo oboje prestavljeno na jesen. Se bomo že morali prilagoditi. Pomembno je, da smo zdravi. Sporočite drug drugemu, da jutri začnemo z sv. mašami zvečer ob 19h.

Pa lepo se imejte.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo pozdravljeni preko spletne strani. Z jutrišnjim dnem se zopet odpirajo naše cerkve za javno bogoslužje. Veljajo še strogi varnostni ukrepi, ki se jih bomo morali držati, če želimo popolnoma zatreti ta zahrbtni virus. Udeležba pri sv. maši bo številčno omejena. Ob delavniških mašah to ne bo problem, verjetno pa bo problem ob nedeljah. Ob nedeljah bo lahko pri sveti maši toliko ljudi, da bo zagotovljena varnostna razdalja  en meter in pol. Imeti morate masko in pred vstopom v cerkev si boste razkužili roke, če pa boste to naredili v avtu, to ne bo potrebno. Razkužilo pri vhodu v cerkev bo pripravljeno. Pri nedeljski sveti maši bo zaenkrat samo ljudsko petje, rok si ne podajamo, obhajilo strogo prejemamo na roko. Pri sveti maši darujte v košarico za potrebe cerkve. Kar osem nedelj ni bilo  nobenega prihodka, položnic  pa enako vsak mesec za 80€. Če želite, da bodo računi plačani, potem  prosim pomagajte z prostovoljnimi darovi. Ne pozabite, jutri začnemo s sv. mašami ob petih popoldne.

Želim si srečanja z vami.

Milan žpk