Oznanila 3. 5. 2015 – 10. 5. 2015 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE DOBRNA

Danes iskreno pozdravljam vse moje sorodnike, prijatelje in znance, ki ste se udeležili zahvalne sv. maše ob moji 60. letnici. Vsi povabljeni na moje praznovanje se po maši zberemo pred župniščem in se nato odpeljemo na Piknik prostor na Brecljevo domačijo-BRDCE NAD DOBRNO. Če kdo nima prevoza od povabljenih, mu ga bomo uredili. Začnemo ob 12h. Začenjamo z rednim veroukom in z šmarnično pobožnosjo. Snov za branje nosi naslov: DOBIVA SE PRI KAPELICI-Filip in njegov prijatelj Don Bosko. Otrok bo dobil sličice v parih igra spomina. Nekaj podobnega smo že imeli pred leti. Zaenkrat imam 60 kompletov, če bo večje zanimanje bom sličice še pripravil. Šolska mladina z veseljem prihajajte. Z birmanci začnemo ponavljati snov za sv. birmo. Za starše prvoobhajancev imamo v nedeljo še eno srečanje po jutranji sveti maši in obenem prosim za prispevek 30€, da bomo pokrili vse stroške za spomin na prvo sv. obhajilo in za pogostitev otrok in staršev. V torek se bomo z pogrebno sv. mašo poslovili od spoštovanega župljana Koprivnik Jožefa-Adolfa. Priporočam ga v molitev in darujte za sv. maše namesto cvetja. V soboto bomo generalno očistili župnijsko cerkev.  Zato prosim starše birmancev in prvoobhajancev, da se udeležite tega čiščenja. Za kanonično vizitacijo mora biti vse v najlepšem redu. Zato prosim vzemite stvar resno in pridite. Poskrbljeno bo tudi za skromno malico. Začnemo ob 9h dopoldne. Danes vam iskreno priporočim prvonedeljsko nabirko za tekoče poslovanje župnije. Prihodnji teden bomo še nadaljevali z prenovo kopalnice in sanitarij v pritličju. Iskreno se zahvaljujem g. Gorazdu Pihler in sodelavcem za strokovno izvedbo del v nadstropju.

Želim vam vsem lep in uspešen teden.

Vaš Milan, žpk