Oznanila 3. 4. 2022 – 10. 4. 2022 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE DOBRNA.

Lepo vabljeni k oznanjenim  svetim mašam in k molitvi križevega pota ob petkih in nedeljah. Reden verouk je za vse skupine. V velikem tednu bomo imeli sveto spoved. Nekaj starejših župljanov in župljank bom še v petek obiskal na domu in jim bom prinesel sveto obhajilo. V nedeljo obhajamo že cvetno nedeljo, ki nas spominja Jezusovega prihoda v Jeruzalem, kjer ga je čakalo trpljenje in vstajenje. Množica ga je pozdravljala: “Blagoslovljen, ki prihaja v Gospodovem imenu.” Če bo lepo vreme se bomo zbrali na južni strani žup.cerkve z zelenjem in butarcami v rokah, kjer bo sledil blagoslov zelenja, zapeli bomo Evangelij in hvalnico Kristusu Kralju. Pridite v čimvečjem številu in potem napolnite cerkev. Med mašo bomo poslušali poročilo o trpljenju našega gospoda Jezusa Kristusa ali Pasijon. Čimbolj zavzeto vsi sodelujmo, naj  tudi v tem pogledu pride do izraza sinodalnost-skupna hoja med seboj in z Bogom. Danes vam iskreno priporočim prvonedeljsko nabirko. Danes in ves teden bodo na voljo oljčne vejice, ki so nam jih pripravili Salezijanci iz Celja in se priporočijo za kakšen dar.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k oznanjenim svetim mašam. Bližamo se prazniku Velike noči. V nedeljo obhajamo že cvetno nedeljo, ki nas spominja Jezusovega prihoda v Jeruzalem, kjer bo trpel in tudi vstal v novo poveličano življenje. Tukaj bo opravil slovesnost gospod Srečko. Lepo in zavzeto sodelujte, naj  tudi  v tem pogledu pride do izraza sinodalnost- skupna hoja z Bogom in med seboj. Imeli boste dovolj oljčnih vejic za blagoslov. Zaželjene pa so tudi butarice. Tudi letos so nam oljčne vejice pripravili Salezijanci iz Celja. Priporočajo se za kakšen dar. Gospod Srečko gotovo ne bo vodil petja, zato se pevci in pevke organizirajte in izberite pesmi, ki jih vsi znajo peti.

Naj vas vse spremlja božji blagoslov.

Milan žpk