Oznanila 3. 3. 2019 – 10. 3. 2019 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k delavniškim sv. mašam. Iskreno se zahvaljujem za solidno udeležbo v Slomškovi dvorani preteklo nedeljo. Zaključili smo krog navadnih nedelj in sedaj stopa pred nas  POSTNI ČAS in priprava na VELIKO NOČ. Naj bo to čas milosti za vsakega izmed nas, da bomo mogli radostno in z očiščenimi srci obhajati velikonočne  praznike. Postni čas začnemo na PEPELNIČNO SREDO. Vse zdrave veže postava zdržka od mesa in mesnih jedil od 14.leta starosti do 60 leta starosti. Sicer leta niso pomembna, pomemben je naš iskreni namen, da se hočemo v teh 40. dneh telesno in duhovno očistiti. Zato naj bo postni čas za vse nas zdravilen in koristen. K temu naj pripomore iskrena molitev, post in dobra dela. Opravljali bomo tudi sveti  križev pot v župnijski cerkvi ob postnih petkih pred jutranjo ali večerno sveto mašo in redno ob nedeljah zjutraj ob pol sedmih pred sveto mašo. Priložnost bo tudi za sveto spoved. Vzemimo ta čas resno. Ta teden ima šolska mladina reden verouk, razen na pustni torek ni verouka. Ognjišče za marec si  vzemite naročniki. Iskreno se vam zahvaljujem za prvonedeljsko nabirko.

Želim vam lep in duhovno bogat  postni čas.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k sveti maši. Zaključili smo krog navadnih nedelj in sedaj stopa pred nas POSTNI ČAS in priprava na VELIKO NOČ. Naj bo to čas milosti za vsakega izmed nas, da bomo mogli radostno in z očiščenimi srci obhajati  velikonočne praznike. Postni čas začnemo na PEPELNIČNO SREDO. Vse zdrave veže postava zdržka od mesnih jedil od 14. leta starosti do 60. leta starosti. Sicer leta niso pomembna, pomemben je naš iskreni namen, da se hočemo v teh 40. dneh duhovno in telesno  očiščevati. Zato naj bo postni čas za nas vse zdravilen in koristen. K temu naj pripomore iskrena molitev, post in dobra dela. Vzemimo ta čas resno. Na pepelnično sredo bo sveta maša tukaj ob 16h za Mešl Marijo in Ignaca in pristopili bomo tudi k pepeljenju. Vabljeni v čimvečjem številu. V postnem času bo tudi priložnost za sveto spoved. Ognjišče za marec si vzemite naročniki. Danes iskrena hvala za darove.

Želim vam lep in duhovno bogat postni čas.

Milan žpk