Oznanila 3. 10. 2021 – 10. 10. 2021 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA.

Lepo vabljeni k oznanjenim svetim mašam. Nadaljujemo  z veroučnimi srečanji. Prosim vas starši, udeležujte se svetih maš skupaj z otroki, saj imate ob nedeljah trikrat možnost in eno možnost lahko izkoristite. Ne iščite kar naprej neke izgovore, saj večina vas ob nedeljah ni v službi. Naredite nekaj za svojo duhovno rast. Kje je vzrok za takšno odtujevanje od vere in cerkve? Ko sem bil otrok, sem bil najprej evangeliziran od svojih staršev in na tej veri sem lahko potem gradil svojo vero. Sedaj pa otroci, ko pridejo k verouku se še pokrižati ne znajo sploh ne vedo kaj je to križ, da o kakšni molitvi ne govorim. Za silo jih le pripravimo na prvo sveto obhajilo, potem po obhajilu pa nekateri otroci prekinejo z veroukom in se je proces uvajanja v krščansko vero prekinil. Vera pa je kot seme, ki ga položimo v zemljo in če so dani pogoji vzklije, raste in se razvija in obrodi bogate sadove; ali pa vse skupaj zamre že na začetku. Veliko odgovornost nosite starši. Duhovnik in kateheti bi vam radi pomagali pa velikokrat ni možnosti za to, ker starši ne sodelujete ali pa z figo v žepu. Prizadevajmo si, da bo to leto res čas milosti in božjega obiskanja za vsakega iz med nas.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k svetim mašam. Po možnosti se dajte cepiti, da se boste bolj mirne vesti lahko udeleževali  svetih maš, kajti enega od pogojev morate izpolnjevati: ali da ste preboleli covit, ali ste cepljeni, ali se daste testirati. Če vsega tega ne izpolnjujete, vam bodo povsod vrata zaprta. Ali ni škoda, za koliko lepih stvari boste prikrajšani.