Oznanila 3. 1. 2021 – 10. 1. 2021 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Prestopili smo prag iz starega v NOVO LETO 202l. Pred nami je nepopisana knjiga, ki jo bo vsak od nas pisal na njemu lasten način. Pomembno je, da se zavedamo, da bo tudi letos z nami Bog po svojem Sinu Jezusu Kristusu. On ostaja vedno zvest. Ostanimo mu tudi mi zvesti, četudi je sedaj naša vera nekoliko okrnjena, ker je ne moremo izražati tudi na zunaj. Ta teden sicer začnemo opravljati sv. maše z udeležbo ljudi, vendar v omejenem obsegu. Strogo se moramo držati teh ukrepov s strani NIJZJA in Vlade Republike Slovenije. Ob delavnikih ne bo problemov. Ob nedeljah bo možna udeležba pri vsaki sveti maši  največ 25 udeležencev. Vsaka druga klop mora biti prazna, saj bo tudi označeno, da ne bo zmede. Člani istega gospodinjstva sedijo skupaj. Ostali udeleženci pa samo po dva v vsaki drugi klopi. Pet udeležencev bo možno biti na koru, v Prezbiteriju, kjer duhovnik mašuje prav tako pet; po možnosti ministrantov, če teh ne bo pa drugi, v kapelah po trije udeleženci. Ostali stoli bodo umaknjeni. Pri stranskih vratih prihajamo v cerkev, pri glavnem vhodu pa odhajamo. Strogo si razkužujemo roke in vsi z maskami, tudi duhovnik. Ko se bomo dali cepiti, se bodo tudi ukrepi sproščali. Med sv. mašami zaenkrat ne pojemo, lahko je samo orgelska glasba. V sredo bo na voljo voda v čast Sv. Trem kraljem.

Vaš župnik Milan

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Prestopili smo prag iz starega v NOVO LETO 202l. Pred nami je nepopisana knjiga z 365 listi, ki jo bo vsak od nas pisal na njemu lasten način. Pomembno je, da se zavedamo, da bo tudi letos z nami Bog po svojem Sinu Jezusu Kristusu. On ostaja vedno zvest. Ostanimo mu tudi mi zvesti, četudi je sedaj naša vera nekoliko okrnjena, ker je ne moremo tako živeti kakor bi jo lahko, če bi bile razmere normalne. Ta teden začenjamo opravljati svete maše z udeležbo ljudi. Na praznik Sv. treh kraljev bo sveta maša ob 15h in slovesen blagoslov vode. Pravtako bo sveta maša v soboto in nedeljo. Držimo se strogih ukrepov kot so: razkuževanje rok, nošenje mask in varnostna razdalja. Pri svetih mašah darujte kaj za potrebe župnije. Sedaj vse položnice plačujem s svojimi prihranki. Bodite velikodušni. Pridite si po ognjišča za november, december in januar. Za to leto bom na upravi Ognjišča v Kopru odjavil vsa Ognjišča in prosim naročite se po pošti, saj je naročnina dražja samo za dva evra, revijo pa dobite takoj, ko izide. Zato naročnine ne pobiram.

Naj vas spremlja božji blagoslov in varstvo Božje Matere Marije.

Milan žpk