Oznanila 3. 1. 2016 – 10. 1. 2016 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Prve korake v Novo leto smo že storili. Naj bo za vse srečno in blagoslovljeno. To leto je sedanji papež Frančišek razglasil za izredno leto Božjega usmiljenja. Človeštvo se pogreza in iz tega propadanja nas lahko še samo Bog reši. Hudo je to, ker se človek kot posameznik in kot skupnost požvižga na božje opomine in znamenja. Zopet se bomo morali ozavestiti in naravnati svoj korak k Bogu, da ne bo prepozno. Bog je milostljiv in potrpežljiv in usmiljen. Tudi begunska kriza je veliko znamenje za nas vse. Radi prihajajmo k sv. maši in vodimo otroke k sv. maši in jih navajajmo na molitev. Ta teden je za moje skupine reden verouk, z gospo Herto pa se starši dogovorite glede verouka v januarju. Tudi ta teden bom pred in po verouku opravljal božično novoletni blagoslov. Jutri bi se rad srečal z župljani Vinske Gorice, v torek in sredo z župljani naselja Dobrna. V sredo je še slovesen praznik Svetih Treh Kraljev in imam ob 10h sv. mašo tudi na Paškem Kozjaku. Po večerni maši pa bo v župnijski cerkvi po vsej verjetnosti kratek koncert Marjana Petana in njegove žene. Načelno smo se dogovorili, nista pa uradno potrdila. Verjetno bo. Lepo vabljeni. V sredo bomo slovesno blagoslovili vodo v čast Modrim. Vzemite jo. V četrtek, petek in soboto bom blagoslavljal v Klancu proti Ramšakovim. Pa saj se tako lepo sproti obveščate, da že približno veste, kdaj pridem. Tako lepa so srečanja in iskrena hvala za naklonjenost in velikodušnost. Lahko se naročate na Družino, Ognjišče, Prijatelj, Misijonska Obzorja itd.

Še enkrat vse lepo in dobro v Novem letu.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k sv. mašam, še zlasti v sredo, ko obhajamo praznik Sv. Treh Kraljev ali Gospodovo Razglašenje. Sv. mašo imam dopoldne, ker jo moram nujno imeti popoldne na Dobrni zaradi božičnega  koncerta, ki ga bo izvajal g. Marjan Petan z ženo po sveti maši. Pridite, ker moramo tudi blagosloviti vodo v čast Sv. Trem Kraljem. Prve korake v Novo leto smo že storili. Naj bo za vse srečno in blagoslovljeno. To leto je papež Frančišek razglasil za izredno leto božjega usmiljenja. Človeštvo se čedalje bolj pogreza in iz tega propadanja nas lahko reši samo Bog. Hudo je, ker se človek kot posameznik in človeštvo kot celota požvižga na božje opomine in znamenja, ki nam jih daje. Zopet se bomo morali ozavestiti in naravnati svoj korak k Bogu, da ne bo prepozno. Bog je milostljiv, potrpežljiv in usmiljen. Tudi zgodba z begunci, je veliko znamenje za nas vse. Radi prihajajmo k sv. maši in tudi otroke vodimo s seboj in jih navajajmo na molitev. Prihodnjo nedeljo po sv. maši pa bo tukaj božično novoletni koncert, ki ga bo izvajal možki pevski zbor Kajuh iz Velenja. Pridite in prisluhnite lepemu petju. Prosim, če obnovite naročnino za Ognjišče in vabimo tudi nove naročnike.

Naj vse spremlja božji blagoslov.

Milan žpk