Oznanila 29. 9. 2013 – 6. 10. 2013 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Zaradi slabega vremena in ohladitve, bo sv. maša ob 15h v župnijski cerkvi in po maši druženje z pogostitvijo v veroučni učilnici. Pred sv. mašo bo priložnost za spoved. Pripeljite svoje starejše brate in sestre in jim polepšajte popoldne. Ves mesec oktober bomo opravljali rožnovensko pobožnost v cerkvi vsak dan in se bomo priporočali Sv. Jožefu za srečno zadnjo uro in za milostno sodbo božjo; da bi nam bil dobri Bog usmiljen sodnik. Zbirajte se k molitvi tudi po družinah, zlasti ob nedeljah zvečer. Če me boste povabili se bom rad udeležil. Molili bomo, prepevali in se tudi pogovarjali. Sosedje se pogovorite in se pri eni družini zberite in tam se vam bom pridružil če boste želeli. V petek bom obiskoval bolne in ostarele pred in po verouku. Z veroučenci nadaljujemo redna srečanja. Iskreno naprošam vas starši vsaj vsako drugo nedeljo si vzemite čas in se udeležite svete maše z  otroki. S tem bomo sami poglabljali svoj odnos do Boga in mladini bomo pomagali duhovno rasti. Vse je stvar osebne odločitve in potem bodite zvesti in dosledni. Pridnim ženskim rokam se zahvaljujem iz naselja Dobrna za čiščenje in krašenje cerkve v septembru. Za mesec oktober naprošam farane iz Klanca. Ko sem že pri zahvaljevanju izrekam iskreno zahvalo vsem, ki ste mi v sredo pomagali trgati in gospodinjam, da so poskrbele za želodce. Zopet je bila rekordna letina. Bogu hvala. Gospodu Pavliju se zahvaljujem za pomoč. Kakor vidite sem dal narediti nova vrata na župnišču. Les sem prispeval sam, vse ostalo je strokovno opravil g. Viki Žužek in Klemen mu je pomagal. Iskrena hvala. V nedeljo vas iskreno naprošam za prvonedeljsko nabirko. Zopet bomo nabavili kurilno olje in plačali predzadnji obrok za orgle. Brez vaše pomoči ne bi šlo.

Naj Bog pozlati vsako vaše dobro delo.

Vaš Milan, župnik