Oznanila 29. 8. 2021 – 05. 9. 2021 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE DOBRNA.

Lepo vabljeni k oznanjenim svetim mašam. Ta teden se zaključuje čas dopustov in čas  počitnic za šolarje. Šolska vrata se odpirajo. Malo kasneje se bodo odprla tudi vrata veroučnih učilnic. Najprej moramo videti, kako bo potekal pouk v šoli, da se bomo temu načinu  dela prilagodili tudi pri krščanski vzgoji vseh že vpisanih iz lanskega leta in pa z veseljem pričakujemo tudi starše prvošolčkov, da jih pridejo vpisati v veroučno šolo. Prihodnjo nedeljo bo že kaj več znanega. Uradno bomo začeli veroučno leto v nedeljo 12. septembra, ko bo med nami upokojeni celjski škof Stanislav in bo blagoslovil ob tej priložnosti vsa obnovitvena dela zadnjih let in s strani Občine bo blagoslovil kapelo Kristusa Odrešenika in krožišče. Ker smo bili z upokojenim škofom dogovorjeni že lansko leto za zahvalno nedeljo, potem je COVID to preprečil. Da bi to zgodbo pripeljali h koncu, zato sem  škofa Maksimilijana prosil za soglasje in odobritev. Z veseljem je soglašal, da škof Stanislav to uredi. Ta teden je tudi prvi petek, zato obiskujem bolne in ostarele. V nedeljo vam iskreno priporočim prvonedeljsko nabirko.

Naj vas spremlja božji blagoslov in ostanimo zdravi in med seboj povezani.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k svetim mašam. Ta teden se zaključuje čas  dopustov  in čas počitnic za šolarje. Šolska vrata se odpirajo. Upajmo, da nas različica COVIDA ne bo prisilila k zapiranju šol in javnega življenja. Vsi smo odgovorni, da Covidu to preprečimo.

Ostanimo zdravi in med seboj povezani.

Milan žpk