Oznanila 29. 5. 2016 – 5. 6. 2016 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Birmska slovesnost je včeraj lepo potekala. Vsem, ki ste se angažirali, da je vse tako lepo in usklajeno delovalo, se iskreno zahvaljujem. Fotograf g. Langus in snemalec g. Čulk prosita starše, da v četrtek ob 18h  pridejo v veroučno učilnico in dvignejo slike in devedeje. Tudi pri prvem sv. obhajilu ste bili zelo vestni. Iskrena hvala. V torek zaključujemo z šmarnicami. Vsi otroci, ki ste sestavili sliko fatimske Matere božje, boste z župnijo romali na Sveto Goro pri Gorici. Vse bom pravočasno objavil. Ta teden tudi zaključujemo z veroučnimi srečanji. Prosim veroukarje, da prinesete spričevala, da vam jih bom lahko napisal. V petek obiskujem bolne in ostarele. Kot vidite spoštovani župljani, severno stran župnišča počasi zaključujemo z obnovitvenimi deli. Hvaležen sem g. Kotnik Tončeku, ker si toliko prizadeva. Potrebno bo obnoviti tudi streho na verandi. Na določenih mestih je čisto dotrajana. Zato trkam na dobroto vaših src z prošnjo da v nedeljo, ko je prva nedelja primaknete še kakšen evro za to obnovo. V blijžnji prihodnosti bomo prepleskali celo župnišče, da mu damo novo obleko. Družino in Ognjišče za junij si vzemite naročniki.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

V torek je god Obiskanja device Marije, ker je tudi zaključek šmarnic, vas lepo vabim k sveti maši. Po maši bomo zmolili litanije matere božje in prejeli blagoslov z najsvetejšim. V soboto obhajamo zlatoporočni jubilej lepo vabljenji. V nedeljo je prva nedelja v juniju, tudi trkam na dobroto vaših src za lažje poslovanje župnije.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Milan žpk