Oznanila 29. 3. 2020 – 5. 4. 2020 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k molitvi po družinah, da nevarnost KORONAVIRUSA čimprej mine, da bomo začeli normalno življenje in tudi na cerkvenem področju pastoralno življenje. Ne morete si misliti, kako se počutim, ko moram sam maševati. Mašujem vsak dan ob 7h zjutraj po namenu vas župljanov. Vi pa v tem času molite doma. Ko se  bo začelo število okuženih zmanjševati in ne bo več naraščalo bo verjetno Epidemija tudi preklicana. Bodimo disciplinirani in upoštevajmo navodila odgovornih. Del oznanil ponavljam od pretekle nedelje. Danes je TIHA NEDELJA. En križ v cerkvi bom zagrnil s platnom in na Veliki petek ga bom zopet razkril. Zaradi teh čudnih razmer letos v cerkvah poteka vse brez udeležbe ljudstva. Imamo pa veliko možnosti, da vse izjemoma spremljamo po slovenskih medijih radiu in televiziji, za kar smo jim tudi iskreno hvaležni. Na cvetno nedeljo bom maševal ob isti uri kakor nadškof Cvikl v mariborski stolnici ob 10h dopoldne. Ob tej uri imejte pripravljeno zelenje. Ko bom v cerkvi in nadškof v stolnici blagoslovil vaše zelenje, tudi eden od domačih naj zelenje blagoslovi z blagoslovljeno vodo. Ne blagoslavljajte z neblagoslovljeno vodo. Če je nimate doma, pridite ponjo v cerkev, ki je vsak dan odprta celi dan. Ta teden poteka tudi radijski misijon na RADIU OGNJIŠČE. Spremljajte predavanja in razmišljanja in ob urah molitve sodelujte. Letos za praznike tudi duhovniki ne smemo obiskovati bolnih in ostarelih, da nebi se sami okužili, ali da nebi drugih okužili. Ko bo nevernost prešla, bomo vse nadoknadili. Oznanila tudi natisnem in vas čakajo v cerkvi, upam, da vam mladi, ki imajo internet  posredujejo moja Oznanila, ki jih dajem na spletno stran župnije.

Ta teden bodite zdravi in veliko molite.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Vabljeni k molitvi, da ta nevarnost bolezni čimprej mine in da začnemo normalno življenje. V tem času ni mogoče krščevati, v primeru smrti je pogreb v družinskem krogu brez svete maše, poroka se sme izvršiti le ob sodelovanju prič, duhovnik lahko mašuje po namenu župljanov samo zasebno, svojci pa v tistem času molijo doma. Ko bo nevarnost minila, bomo vse nadoknadili. Sedaj v tem čudnem času mašujem samo na Dobrni vsako jutro ob 7h po namenu župljanov, vendar sam brez udeležbe ljudstva. Tako bo tudi za bližnje praznike. Danes je TIHA nedelja. S platnom bom zakrl križ in ga na veliki petek zopet razkril. Tako naredite tudi doma. Upam, da ni skrit v kakšni omari ali v predalu. Ta teden je radijski misijon na radiu OGNJIŠČE. Radi spremljajmo predavanja in razmišljanja in ob urah molitve sodelujmo. Ker ni svetih maš z ljudstvom, zato se radi poslužujmo radia in televizije in spremljajmo vse preko teh medijev. Zelo smo jim hvaležni, da v tem času krize lepo sodelujemo. V nedeljo je Cvetna nedelja. Zato bom v nedeljo maševal ob isti uri kakor nadškof Cvikl v mariborski stolnici ob 10h dopoldne. Imejte zelenje pripravljeno. Ko bom sam v cerkvi in nadškof v stolnici blagoslovil vaše zelenje, takrat naj eden od družinskih članov blagoslovi zelenje z blagoslovljeno vodo. To naredimo z globoko vero. Blagoslov bo deloval. Tudi velikonočna jedila boste letos tako blagoslovili. Več o tem v prihodnjih Oznanilih. Prosim mlade, da vam natisnejo Oznanila in vam jih posredujejo, saj imajo dostop do spletne strani župnije Dobrna, kjer sporočam tudi za župnijo Sv. Jošt.

Ta teden bodite zdravi in veliko molite.

Milan žpk