Oznanila 29. 3. 2015 – 5. 4. 2015 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE DOBRNA

Danes spremljamo Jezusa na njegovi poti v Jeruzalem,kjer bo začel in zaključil svojo velikonočno skrivnost. Tudi mi mu vzklikajmo: “Blagoslovljen, ki prihajaš v imenu Gospodovem.” Prve tri dni velikega tedna bodo sv. maše zvečer ob 19h. Jutri in v torek obiskujem bolne in ostarele po župniji in jim bom prinesel sv. obhajilo. Vse katere poznam jih bom obiskal, lahko me še h komu povabite, bom z veseljem prišel. S četrtkom začenjamo SVETO TRIDNEVJE. Dopoldne ob 9h bomo v celjski stolnici somaševali skupaj z svojim škofom vsi duhovniki in posvetili sveta olja. V župniji bo zvečer ob 19h spomin ZADNJE VEČERJE in sv. maša. Po maši prenesemo Najsvetejše k božjemu grobu, kjer bo počivalo Jezusovo telo. Zadržimo se ob kratki molitveni uri. Zvonovi in orgle utihnejo do velikonočne vigilije, ko ob petju SLAVE slovesno zazvonijo in orgle zapojejo. Na veliki petek se spominjamo Jezusove smrti na križu, zato ta dan poslušamo božjo besedo, molimo prošnje, častimo Jezusov križ in prejmemo sv. obhajilo. Na veliko soboto bo zjutraj ob 7.30h blagoslov ognja in prižiganje gobe za blagoslov vaših domov. Velikonočna jedila bom blagoslavljal kakor lansko leto: Žup. cerkev ob 10h,15h in 16h. Pri križu v Klancu ob11h, pri Kristanovi kapeli ob12h, pri Flisovem križu ob 13h, pri Sv. Miklavžu ob 14h in v Lokovini pri novi kapeli ob 17h. Ob blagoslovih lepo prosim za darove za BOŽJI GROB v Sveti Deželi. Zvečer ob 19h začnemo v velikonočno vigilijo, ki je začetek praznovanja VELIKE NOČI. Prosim ne zamudite sv. tridnevja in se udeležujte vse dneve v velikem številu, prosim šolsko mladino in starše za udeležbo.VSTAJENJSKA sveta maša bo ob 6.30h zjutraj. Slovesno bomo zapeli vstajenjsko ALELUJO, zapeli zahvalno pesem in nadaljevali z sv. mašo. Druga sv. maša bo ob 11h, da boste lahko skupaj zaužili velikonočna jedila, se udeležili sv. maše in potem po maši boste zbrani ob mizi pri kosilu. Pri drugi sveti maši lepo sodelujmo z ljudskim petjem, bom izbral take pesmi, da bo lahko cela cerkev pela in sodelovala. Pri obeh sv. mašah vam lepo priporočim velikonočno nabirko. Do birme bomo popolnoma prenovili eno kopalnico v župnišču, saj je vse čisto dotrajano pa bo potem mir kar nekaj časa. Nabavili bomo tudi nekaj kurilnega olja, ker je cena ugodna. Zato iskrena hvala za vsak dar in za razumevanje. Ta teden šolska mladina nima verouka, zato pa vas vabim k obredom velikega tedna. Od blizu spremljajte Jezusovo velikonočno skrivnost. Odprti za Jezusovo zmago nad smrtjo pojdimo VELIKNOČI NAPROTI.

Vaš Milan žpk

 

NAJ SE RADUJE VES SVET

Velika noč, ja Gospodova velika noč.

Popeljal si nas iz smrti v življenje

z zemlje v nebesa,

nas, ki prepevamo hvalnico zmage.

Naj se veselijo nebesa,

naj se raduje ves svet.

Kajti vstal si Gospod, večno veselje.

slavimo izničenje smrti in ruševine pekla.

 

Bizantinska molitev