Oznanila 29. 12. 2013 – 5. 1. 2014 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

V torek zaključujemo koledarsko leto. Z večerno sveto mašo se bomo Bogu zahvalili za vseh 365 dni, ki smo jih preživeli in so nam bili podarjeni. Pridite v čimvečjem številu. Zapeli bomo zahvalno pesem in prejeli blagoslov z Najsvetejšim. Lepo vabljeni k svetim mašam na Novega leta dan. Z Bogom začni vsako delo, da bo dober tek imelo. Tako začnimo tudi prvi dan koledarskega leta, da nas bo dobri Bog spremljal z blagoslovom vse leto. Ko sem lansko leto blagoslavljal vaše domove in vas spoštovani farani smo si obljubili, da tudi letos pridem k vam. Zopet se bomo srečali ob jaslicah in blagoslovili naš vsakdanji kruh in tudi vino in klicali božji blagoslov na vse družinske člane. Vi ste moji prijatelji in jaz sem vaš s srcem in dušo. Zato je prav, da se enkrat na leto srečam z vami, tam kjer ste doma. Če bi se radi kar koli pogovorili bom na voljo. Vse bo ostalo za zidovi hiše v katero bom vstopil. Nisem prenašalec čvek. Jutri bom začel z blagoslovi v Loki pri družini Guček in blagoslavljal proti dolini. Kadar imam večerno mašo mi je čas odmerjen do štirih popoldne. Ko ne bo večerne maše lahko blagoslavljam tudi v večernih urah, ko ste doma vsi družinski člani. Vsaka družina bo dobila spomin na blagoslov. Prosim člane župnijskega pastoralnega sveta, da v svojem okolju obvestite družine, da jih bom tudi letos obiskal. Veselim se srečanja z vami dragi farani. Iskreno se zahvaljujem za darovanje ob Božiču. Namenili ste za ozvočenje 1020€. Iskrena hvala. Tudi v nedeljo vas prosim za prvonedeljsko nabirko. Prijavljajte se na verski tisk in ostanite zvesti naročniki. Tudi ta teden še ne bo verouka.

Želim vam lep preostanek koledarskega leta in z zaupanjem in vero stopimo v Novo leto.

Vaš Milan, žpk