Oznanila 29. 11. 2020 – 6. 12. 2020 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Začeli smo Sveti adventni čas, ko se pripravljamo na praznik Božjega rojstva. Čas še kar zaznamujejo  epidemiološke razmere, ki onemogočajo druženje in še vedno ne smemo obhajati svete maše z ljudstvom. Velikega adventnega venca na trgu Dobrne ni. Upam, da ste po domovih naredili kakšno znamenje, ki nas spominja na veseli čas pričakovanja. Morda se bodo razmere le začele umirjati v drugi polovici decembra, da bomo vsaj praznike praznovali skupaj in ob jaslicah pozdravili Jezusa. Župnijsko cerkev nam krasi lep adventni venec, kar je zasluga družine Božnik iz Zavrha in sodelavcev. Iskrena hvala. V torek se bomo samo pri vežici in na pokopališču poslovili od Mastnak Roka, ki je mnogo prezgodaj zaključil svojo življenjsko pot. Darujmo zanj tudi svete maše, ki bodo opravljene takoj, ko bo to možno.

Ostanimo zdravi in med seboj povezani.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Nič še ne izgleda, da se bodo  razmere glede koronavirusa začele umirjati. Čeprav smo upali, da se bomo v Adventnem času že začeli srečevati pri sveti maši pa vse tako kaže, da srečanj še kar nekaj nedelj ne bo. V okviru družine si naredite Adventna znamenja, ki bodo krasila vaše domove v času pričakovanja Božjega rojstva. Adventni venec pa le naredite za župnijsko cerkev.

Ostanimo zdravi in med seboj povezani.

Milan žpk