Oznanila 29. 11. 2015 – 6. 12. 2015 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE DOBRNA

V torek začenjamo praznični december, saj je to najlepši mesec v letu, ko se oziramo nazaj na prehojeno pot, ko v duhu preletimo vse kar smo lepega in težkega doživeli. Eno leto smo starejši in bogatejši za nova spoznanja in izkušnje. Otroci in mi starejši smo v pričakovanju Miklavža. Otroke še vedno lahko prijavite za srečanje z tem dobrim možem in po vaši dobroti jih bo obdaroval. Kakor vsako leto se bomo tudi letos srečali z njim na predvečer njegovega godu. V soboto ob 16h gremo izpred župnijske cerkve proti podružni cerkvi Sv. Miklavža. Pri gospe Ireni lahko dobite lučke po zmerni ceni ali pa si nabavite bakle. Ko bomo vsi zbrani v cerkvi nas bo nagovoril Miklavž in razdelil dobrote. Pred cerkvijo pa bo poskrbljeno za čaj in kuhano vino in dobrote. Za vino bom sam poskrbel za ostale dobrote pa prosim poskrbite pridne gospodinje v soglasju z ključarjevo družino. V petek obiskujem bolne in ostarele, tiste ki jih redno obiščem. Ostale bom obiskal pred božičnimi prazniki. Reden verouk je za vse skupine. Lepo vas vabim k sv. mašam, cerkev že rahlo ogrevamo. V nedeljo je prva nedelja in goduje sv. Miklavž. Tudi vi mu bodite podobni in z veseljem darujte za potrebe župnije. Sedaj nameščamo na okna župnišča železne mreže, da bomo stem fizično preprečili vlome v župnišče. Danes blagoslavljamo adventne venčke, ob 12h pa se dobimo na prostoru pred Občino, da blagoslovimo venec, delo fantov iz Zavrha. Iskreno se zahvaljujem za tako lepo pričevanje.

Želim vam vse lepo.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

V torek začenjamo praznični december, saj je to najlepši mesec v letu, ko se oziramo nazaj na prohojeno pot, ko v duhu preletimo vse kar smo v tem letu lepega in težkega doživeli. Eno leto smo starejši in bogatejši na nova spoznanje in izkušnje. Otroci in mi starejši smo v pričakovanju Miklavža. Vsak je vesel, če kaj malega dobi, da si izkažemo majhno pozornost. Naši župniji je letos Miklavž prinesel novo peč za centralno ogrevanje, tako se bomo mogli sedaj nemoteno greti v času kurilne sezone in bo tudi izkoristek optimalen. Če bi kdo redno bival v župnišču, bi bilo ogrevanje na drva najcenejše, ker pa so izgledi takšni, da to ne bo mogoče, je takšen način ogrevanja najbolj varen in ekonomičen. Za kurilno olje bomo že poskrbeli z skupnimi močmi. Termostatni ventili nam omogočajo to ekonomičnost. Upam, da nas bosta tudi Občini Dobrna in Mislinja podprli v našem prizadevanju, saj čutimo njuno naklonjenost. Iskreno pa prosim za prostovoljne prispevke vas župljani in ljudje dobre volje, pomagajte mi, da čimprej plačamo peč, avtomatiko in delo. Če bo kaj finančnih sredstev ostalo, bo odskočna deska za ureditev klopi v župnijski cerkvi prihodnje leto. Ponosen sem na vas župljani, ker ste velikodušni. Tudi sam darove za opravljene sv. maše tukaj vračam nazaj za dobrobit župnije. Vsi bodimo podobni sv. Miklavžu, ki v nedeljo goduje in ker je tudi prva nedelja velikodušno darujte za potrebe župnije.

Naj vas vse spremlja božji blagoslov.

Milan žpk