Oznanila 29. 10. 2023 – 5. 11. 2023 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE DOBRNA.

Otroci imajo prvonovemberske počitnice in bližamo se prazniku vseh Svetnikov in spominu na vse verne rajne. Na slovesen praznik bosta sveti maši ob 7h in ob dveh popoldne. Ob treh popoldne bom blagoslovil grobove vaših rajnih in sledile bodo molitve pri pokopališkem križu. Moški pevski zbor bo bogoslužje spremljal s pesmimi. Lepo je, da ste ta čas ob grobovih vaših rajnih in da spremljate bogoslužje. V čimvečjem številu pa se udeležite svetih maš in kaj darujte v dober namen, saj brez vaše pomoči težko vzdržujemo to lepo župnijo. Nabavili smo 5 tisoč litrov kurilnega olja kar predstavlja velik zalogaj. Smo pa preskrbljeni za kurilno sezono. V nedeljo je ZAHVALNA NEDELJA. Temu primerno okrasite župnijsko cerkev in ker je tudi prva nedelja, naprošam za prvonedeljsko darovanje. Na prvi petek obiskujem bolne in  ostarele.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

V sredo praznujemo Dan svetnikov in Dan spomina na mrtve. Slovesna sveta maša bo ob 11h. Po sveti maši bo sledil blagoslov grobov in molitve pri pokopališkem križu. Na dan spomina vseh vernih rajnih bo ob 10h sveta maša za vse, ki o v zadnjem času umrli in za vse pozabljene duše v vicah. Rajnim namenimo molitve po namenu sv. Očeta; oče naš, zdrava Marija, vero in prejmemo sveto obhajilo. Ob prazničnih dnevih kaj darujte za potrebe župnije.

Milan žpk