Oznanila 28. 8. 2016 – 4. 9. 2016 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k oznanjenim sv. mašam. Jutri se bomo poslovili od rajnega Kolman Vinkota, dolgoletnega  klučarja pri Sv. Miklavžu in oskrbnika te cerkve. Priporočam ga v molitev in za darovane sv. maše. V petek obiskujem bolne in ostarele. V nedeljo vas iskreno naprošam za prvonedeljsko nabirko. Začenja se novo šolsko leto in tudi veroučno leto .Z veroukom bomo začeli takoj, ko bodo usklajeni urniki vseh razredov v šoli in upam, da se bodo našle tudi proste ure za verouk. Iskreno sem hvaležen gospodu ravnatelju in učiteljskemu zboru za posluh in za razumevanje. Vsa leta smo lepo sodelovali, priporočamo se tudi za to leto. Učbeniki se ne bodo spremenili in tudi ne delovni zvezki. Vse boste lahko dobili v župnišču po ceni kakršna je pri Mohorjevi družbi ali pri Salezijancih na Rakovniku. Cena je povsod ista. Cenik bo na oglasni deski. Veselimo se letošnjih prvošolčkov. Starši prosim omogočite jim tudi krščansko vzgojo in jih vpišite takoj v prvi razred. Z Bogom začnimo vsako delo, da bo dober tek imelo.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

 

Lepo vabljeni k oznanjenim sv. mašam. V sredo so odpeljali kipe iz Jožefovega oltarja v restavratorsko delavnico. Obnovljene bodo vrnili do Božiča. Gospoda Ivan in Stanko pa bosta obnavljala les na oltarju. Marijin oltar sta izvrstno obnovila. Jožefov oltar je v bolj slabem stanju. Vlaga dela svoje. Upam, da bodo zopet za nekaj desetlet zavarovani pred propadanjem. Naročniki Ognjišča, lahko prejmete 11. številko. Priimki so napisani.

Želim vam vse lepo.

Milan žpk