Oznanila 4. 9. 2016 – 10. 9. 2016 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Iskreno vabljeni k oznanjenim sv. mašam in še zlasti v četrtek, ko obhajamo praznik Marijinega rojstva.  Popoldanska sv. maša bo izjemoma prej, ker moram imeti na Kozjaku ob 19h, ker pridejo od daleč k tej sv. maši. Ta teden še ne bo veroučnih srečanj, ker še nismo uskladili šolskega urnika z veroučnim. Upam, da bo ta teden vse urejeno. Tako bomo začeli z veroukom takoj v ponedeljek  12. septembra. Tudi letos iskreno naprošam gospo Herto Rošer, da bo prevzela prvi in drugi razred. Tudi letos bo imel prvi razred verouk v popoldanskem času, ker še otroci niso samostojni in so potrebni spremstva. Starši sprejmite to dejstvo z razumevanjem. Vem, da je to dodatna obveznost in skrb, vendar jo sprejmite z veseljem. Enkrat vam bodo otroci hvaležni. Drugi razred pa boste eden ali dva starša po pouku pripeljala do veroučne učilnice in jih bosta po verouku zopet spremljala do šole. Tretjega razreda se že veselim, da jih bom pripravljal na prejem prvega svetega obhajila. Svete birme v letu 2017 ne bo, ker bosta odslej šla k sv. birmi  osmi in deveti razred, zato bo birma na vsaki dve leti. Tudi letošnji deveti razred lepo vabim na srečanja enkrat tedensko po pouku. Poleg prispevka za učbenike lepo naprošam starše, da na družino prostovoljno prispevate l0€ za ogrevanje. Vam bom iskreno hvaležen. Vse nadaljne informacije v zvezi z veroukom boste prejeli prihodnjo nedeljo. Zato prihodnjo nedeljo pridite starši in veroukarji vsi k sveti maši, da se priporočimo Svetemu Duhu za pomoč in razsvetljenje. Družino vzemite naročniki in nekaj Ognjišč je še za naročnike. Danes iskrena hvala za prvonedeljsko nabirko.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k oznanjenim sv. mašam. Iz drvarnice smo drva prodali g. Borovnik Mirku. Plačal je 500€. Nekaj je bilo zelo nekvaletetnih, ker so bile predolgo časa deponirane. Iskreno se zahvaljujem, družini Podpečan in Javornik, ker okolico cerkve in župnišča tako lepo urejate. Tudi gospa Čas Alenka se trudi z vrtom. Tudi travniške površine se lepo čistijo. Do konca leta moramo pospraviti tudi suhi les iz gozda, ker je toliko uničenega od raznih suš in lubadarja. Šolski mladini v katere koli šole že hodite želim veliko uspeha, veselja do učenja in vztrajnosti. Želim, da se tudi pri sv. maši srečamo ob nedeljah. Starši, zgledi vlečejo.

 Milan žpk