Oznanila 28. 6. 2015 – 5. 7. 2015 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE DOBRNA

Tudi ta teden iskreno vabljeni k sv. mašam, še zlasti na prvi četrtek, prvi petek in prvo soboto. V nedeljo obhajamo god slovanskih apostolov bratov Cirila in Metoda. Obenem je tudi prva nedelja, zato trkam na dobroto vaših src in darujte po svojih zmožnostih. Delo v kapelici se počasi zaključuje. Ta teden sem prejel od škofa Ordinarija Dekret in prošnjo za prevzem sosednje župnije Sv. Jošt na Kozjaku in to s prvim avgustom. Zato bo od avgusta naprej ob nedeljah druga sv. maša v naši župnijski ali na podružni cerkvi pol ure prej, to je ob pol desetih. Tako bom lahko na Kozjaku imel vsako nedeljo sv. mašo ob pol dvanajstih dopoldne. Vse ostalo se bomo z župljani sproti dogovorili. V župnijski cerkvi bo tudi ob delavnikih kakšna sveta maša večkrat zjutraj, da bo sveta maša rezervirana za zvečer na Kozjaku. Potrudil se bom, da bom župnik za obe župniji z srcem in dušo, dokler bom zmogel in mi bo zdravje dopuščalo .Imam tudi obveznost do vinograda in čebelic na mojem rojstnem domu. Duhovnikov primajnkuje, zato se škof trudi, da so vse župnije kolikor toliko pokrite. Drug drugemu se moramo prilagajati in biti zadovoljni s tem kar imamo. Dobrodošli laični sodelavci, da nam duhovnikom prostovoljno pomagate. Zelo smo vam duhovniki za to hvaležni. Ognjišče za julij je že na voljo, družine danes ni. V petek obiskujem bolne in ostarele po župniji.

Želim vam veliko naravnega in Božjega Sonca, naj vas greje.

Vaš Milan žpk