Oznanila 28. 5. 2022 – 5. 6. 2022 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA.

V torek zaključujemo šmarnično pobožnost, začenjamo  pa  devetdnevnico v čast Sv. Duhu za praznik Binkošti in za naše prvoobhajance. Praznovalo bo kar 26 naših družin z svojimi dečki in deklicami. Ob 10h bo sveta maša samo za prvoobhajance, njihove starše in za svojce rajnih, ki bomo zanje maševali. Ostali župljani koristite jutranjo in večerno sveto mašo. Starši boste očistili in okrasili župnijsko cerkev, namestili boste napis pred cerkvijo in tudi okolico boste lepo uredili. V petek od 17.30h spovedujem otroke v veroužilnici, gospod Srečko pa starše v spovednici. Dajmo lep zgled svojim otrokom. V nedeljo se začnemo zbirati ob 8.30h, da s fotografiranjem uredimo pred sveto mašo, ostalo pa med sveto mašo in po maši, da stvari ne bomo zavlačevali. Po slovesnosti v cerkvi bodo otroci in starši pogoščeni.

Vsi se lepo pripravimo na tako pomembno srečanje z Jezusom.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Ta teden je sveta maša samo v soboto – poročna in na praznik Binkošti. V nedeljo bo zopet maševal gospod Srečko, ker imamo na Dobrni Praznik Prvega svetega obhajla. Organizirajte tudi petje med mašo. Ivan in Stanko obnavljata staro krstilnico. Kmalu bo nameščena. Res se trudite – Hvala vam.

Vaš Milan žpk